Falubaz Zielona Góra

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Falubaz groźny jak zwykle

Oto, co znaczy fanatyzm po tej ziemi lubuskiej stronie, przypatrzcie się temu uważnie, gorzowskie gamonie!

Słowa zielonogórskich kibiców

Zdech pies, Falubaz!!! Zdech pies, Falubaz!!! Zdech pies, Falubaz!!!

Fanatyk zawarciańskiej Stali Gorzów o Falubazie

Falubaz Zielona Góra – zielonogórski klub żużlowy. Łączy on mieszkańców miasta we wspólnej nienawiści do klubów pochodzących z innych miast (Stal Gorzów, Unia Leszno). Na mecze żużlowe zielonogórzanie wybierają się całymi rodzinami, zaopatrzeni w kije, trąbki i inne przedmioty, którymi mogliby unieszkodliwić kibiców obcych drużyn.

Stadion znajduje się przy wyjeździe z miasta, parkingu nie ma, ale za to jest ratusz, którym Gorzów nie może się poszczycić.

Od paru lat zielonogórzanom najlepiej wychodzą 2, ewentualnie 4 mecze w sezonie – te z Stalą. Dodatkowym atutem jest umiejętność demolowania przez kibiców swojego stadionu po porażce na własnym torze (Np: Falubaz Zielona Góra – Polonia Bydgoszcz 2007) a także stadionu Stali Gorzów w czasie lubuskich derby.

Sami kibice Zielonogórskiej drużyny nienawidzą się z obywatelami Leszna i Gorzowa Wlkp. Nie darzą sympatią Apatora Toruń i Chrobry Głogów oraz nienawidzą się z Flotą Świnoujście. Ich innymi wrogami żużlowymi są Unia Leszno i Polonia Bydgoszcz, a piłkarskimi Pogoń Szczecin, Miedź Legnica, Czarni Żagań, Promień Żary. W przeszłości trzymali sztamę z Apatorem Toruń. Legenda głosi, że kochają się zawzięcie także w fanach (chyba częściej jednak w fankach) innych klubów żużlowych.

W Falubazie jeździł Piotr Protasiewicz, niegdyś mistrz świata w ilości defektów oraz upadków na pierwszym łuku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]