Forum:Pojedynki ANM-ów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 2162 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

No, w końcu zachciało mi się o tym napisać. Pomysł jest prosty: tworzymy stronę na której będą odbywać się trwające 2 tygodnie głosowania, w których czytelnicy będą wybierać lepszy spośród dwóch artykułów na medal. Technicznie opierało by się to na ankiecie, możnaby jeszcze dodać do tego ankietę na fanpejdżu na fb. Dobrze by było, gdyby pary artykułów były w miarę możliwości podobne tematycznie.

Plusy:

  • Wszelkiego rodzaju ankiety cieszą się u nas powodzeniem, ta w dodatku promowałaby artykuły.
  • Nowy rodzaj aktywności na fb, co spodoba się korzystającym z niego.
  • Darmowe badanie rynku: będziemy mogli ustalić jakiego typu artykuły podobają się czytelnikom, wystarczy na przykład zestawić listę z tekstem ciągłym, humor sytuacyjny z surrealem, opowiadanie z dramatem.
  • Podobne inicjatywy istnieją na innych wiki, sprawdzają się tam, więc czemu nie u nas.
  • Będzie to kolejne wyróżnienie dla autorów. Nie przewiduję jakichś szablonów czy nagród za wygraną w ankiecie, ale każdy pisarz chyba ucieszyłby się wiedząc, że jego arty podobają się czytelnikom.
  • Akcja nie jest pracochłonna: wystarczy zmienić ankietę co 2 tygodnie.

Minusy:

  • Ja ich nie dostrzegam, ale może wy coś widzicie.

Jak zwykle do wymyślenia jest nazwa konkursu, gdyż mi takie sprawy raczej nie wychodzą. W razie konsensusu, akcja wystartuje po tygodniu religijnym. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 14:50, wrz 27, 2013 (CEST)

Mnie to pasuje. Także jestem na tak. Natomiast sama nazwa... Pojedynki brzmią fajnie, więc może Pojedynki pisarzy bądź coś w ten deseń. Józef Piłsudski Signature.svgNu? 13:00, wrz 27, 2013 (UTC) (wylogowało)
Może coś ze słowem „Standoff”? Nonsensopedia Standoff. Mamy trochę tych ANM, więc czemu by się NIMI nie wypromować... Serscull 14:37, wrz 27, 2013 (UTC)
Specjalnie dla ciebie sprawdziłem co znaczy słowo standoff. I oto, co powiedział mi słownik: 1. Impas, pat – niedobre skojarzenie, 2. Trzymać się z dala – chyba nie chcemy, żeby czytelnicy od nas uciekli?Mordka.png Józef Piłsudski Signature.svgNu? 18:06, wrz 27, 2013 (UTC)
W kinematografii (westerny, sensacyjne) Standoff oznacza scenę, w której dwóch kowbojów stoi naprzeciwko siebie w odległości kilkunastu kroków czekając na niewiadomo co i potem zaczynają strzelać. Serscull 20:04, wrz 27, 2013 (UTC)
Fajny pomysł Leptones!Akta 15:11, wrz 27, 2013 (UTC)
Za, oczywiście! Może Gra o głos (taki w ankiecie, żeby nie było wątpliwości Mordka.png)? Chociaż nie, to mogło już być w innej wersji językowej… to może Dawne Zwoje: Nonsensopedia? Przychodzi mi na myśl coś ze srebrem, żeby było komplementarnie do ZZ i PP (tylko może bez zachowywania skrótowca… Mordka.png ). Z chęcią też widziałabym nazwę podobną do GM. Co do propozycji Poca, Pojedynki pisarzy nie pasują mi z tego względu, że nikt nie broni pokazywać czasem dwóch artykułów tego samego autora; jeśli chodzi o Sersculla, może i z myślą o FB fajnie być cool (Serscool?), ale dziś modne zapożyczenia za kilka lat mogą już takie nie być. Argh! (dyskusja) 17:49, wrz 27, 2013 (CEST)

Odnośnie statystyk, osobiście uważam, że jednak powinny się znaleźć. Jeden artykuł może pojedynkować się kilka razy i w ogóle. W artykułach zwycięstwa mogłyby być zaznaczone w dyskretny sposób – czymś mniejszym wizualnie od medalu i łatwym do powielenia/wykonania rozmaitych odmian (odznaki „wojskowe”?! :D). Argh! (dyskusja) 17:49, wrz 27, 2013 (CEST)

Myślę nad archiwum z wyszczególnionymi zwycięzcami, więc z tym nie będzie problemu. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 17:55, wrz 27, 2013 (CEST)

Jeszcze co do artykułów – moglibyśmy czasem wyłamywać się z ANM, aby na przykład porównać coś z CN albo grafik. Argh! (dyskusja) 17:49, wrz 27, 2013 (CEST)

Chodzi tu przede wszystkim o jakość, więc na GNM się zgadzam, CN to u nas, nie oszukujmy się, parę w miarę dobrych artów i masa gówna. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 17:55, wrz 27, 2013 (CEST)
No tak, ale już cztery artykuły to sześć unikalnych pojedynków. Mordka.png Argh! (dyskusja) 18:07, wrz 27, 2013 (CEST)
Mamy ponad 150 ANMów, prędzej Nonsa upadnie niż zabraknie materiału do głosowań. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 18:10, wrz 27, 2013 (CEST)
No to ustalmy limit czasowy dla jednego autora artykułu, żeby ludzie nie marudzili, że za często pojawia się to samo. Mordka.png Wiem, czepiam się. Argh! (dyskusja) 19:31, wrz 27, 2013 (CEST)
W zasadzie statystyczni czytelnicy nie wiedzą nic o autorach. Czepiasz się, potwierdzam. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 19:46, wrz 27, 2013 (CEST)
Przecież są różne pomysły na zestawienie. Raz damy dwa artykuły mistrza Ptoka, innym razem dwa artykuły muzyczne (Judas Priest vs Saksofon Mordka.png). Na tydzień religijny zróbmy Anioł vs Ksiądz. Serscull 18:03, wrz 27, 2013 (UTC)
Czytaj ze zrozumieniem. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 20:16, wrz 27, 2013 (CEST)
To było odnośnie chodzi o jakość? :P Serscull 19:17, wrz 27, 2013 (UTC)
Między innymi, choć głównie odnośnie tygodnia tematycznego. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 21:22, wrz 27, 2013 (CEST)