Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Gackt Camui

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Gackt)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jeden z fotomontaży traktujący o romansach Gackta

Gackt Camui (właśc. Okabe Satoru, ur. 4 lipca 1973 na Okinawie) – piosenkarz, aktor, łamacz damskich i męskich serc, po godzinach wróżka oraz wyrocznia. Multiinstrumentalista, szczególnie uzdolniony w grze na nerwach fanek Mana-samy. Jak sam twierdzi, jest wampirem urodzonym 4 lipca 1540 roku, co sprawia, że jego spragnione uwagi groupies tylko czekają na to, aby wyssał z nich krew.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Gackt urodzony jako Satoru Okabe nie miał łatwego dzieciństwa. Jego rodzice, tyrani nad tyranami, wpajali mu dobre wychowanie i wiedzę na temat muzyki klasycznej. Jednak na niewiele się to zdało, ponieważ Gackt został obdarzony pewnego rodzaju zdolnościami parapsychologicznymi – to wyjaśnia późniejsze trudne do zrozumienia teksty, rozdwojenie jaźni i bycie drugą po Google wyrocznią w Japonii.

Wtedy to właśnie dołączył do zespołu Cains:Feel, z którym nie pograł jednak zbyt długo, ponieważ każdy zespół Gackta rozpada się, zanim wszyscy zdążą rozstawić instrumenty. I wtedy – niespodzianka! Satoru dołącza do Malice Mizer! Zespół osiąga wielką popularność, Gackt występuję u boku guru Visual Kei, Mana-samy i innej japońszczyzny. Nagrali razem kilka teledysków oraz dali parę koncertów, które oświeciły niewinne fanki w kwestii filmów z roznegliżowanymi panami. Jednak jak wiadomo, Gackt i Mana to despoci, więc Gackt został wywalony z Malice Mizer, rzucając na niego klątwę rozpadu. Po pewnym czasie rozpoczął karierę solową, poza tym wcielił się on w rolę swojej drugiej osobowości w filmie Moon Child.


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.