Inkwizycja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Inkwizycja współcześnie

Nikt nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji!

Hiszpańska Inkwizycja o samej sobie.

Inkwizycja – organ władzy sądowniczej. Utworzona została w celu oczyszczenia świata z heretyków, czarownic i wampirów. Wkrótce potem organizacja zajęła się sportem. Skupia najlepsze drużyny specjalizujące się w paleniu czarownic i innych konkurencjach.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Utworzona została w 1454 roku na polecenie Baltazara VI. Spowodowane to było zalewem Europy różnych noobów od spraw teologii. Specjalna kongregacja biskupia uznała za sprawę najwyższej wagi, rozprawienie się z nimi. Pierwsi inkwizytorzy pojawili się na ziemiach hiszpańskich i włoskich. Ponieważ sądy Inkwizycji po stu latach działalności nie miały już sposobów na heretyckich noobów, postanowiono połączyć przyjemne z pożytecznym. W ten sposób narodziły się Olimpiady Inkwizycyjne. Niemal codziennie odbywają się zawody o Puchar Europy, Puchar Śród-Świata, lub Medal Papieski. Co rok odbywa się jeden wielki turniej, gdzie każda drużyna inkwizycyjna może pochwalić się zdobytym doświadczeniem. Zawody inkwizycyjne nie weszły do igrzysk olimpijskich. W planach Radia Maryja, oraz Ojca Dyrektora jest odtworzenie dawnej Inkwizycji.

Ważniejsze dyscypliny[edytuj • edytuj kod]

  • Palenie czarownic – najsłynniejsza dyscyplina sportowa;
  • Utop wiedźmę! – polega na jak najszybszym utopieniu czarownicy. Jak na razie pierwsze miejsce ma SL Executia;
  • Łapanka – dyscyplina w terenie. Najlepsi są AC Inkwizyciona;
  • Opera na 5 km – do kończyn heretyka przybija się gwoździe i każe przebiec 5 km. Są różne odmiany.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Puzzle stub.png Autor tego artykułu napisałby więcej, ale został spalony na stosie. Jeżeli nie boisz się go zastąpić – rozbuduj go.