FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Kamionka (Będzin)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kamionka – fragment Warpia – jednego z przysiółków Będzina, jeden z wiejskich zespołów luksusowych, całodobowo strzeżonych apartamentowców a zarazem elitarne centrum światowego biznesu.

Pomnik w epicentrum Kamionki

Założycielami parku biznesu byli bracia Wincenty Pstrowski i Wincenty Pol – potomkowie Marka Pola. Znamienitych twórców upamiętniają dwie noszące ich imiona arterie komunikacyjne. W epicentrum królestwa biznesu postawiono pomnik – symbol potęgi Kamionki, upamiętniający zwycięstwo nad wrogimi najeźdźcami, którzy w 1939 roku podjęli podstępną próbę przejęcia zarządu nad wielowiekowym dorobkiem i osiągnięciami biznesmenów. Motyw monumentu zdaje się ostrzegać turystów, by i im nie przychodziły do głowy podobne pomysły, gdyż w ten sam sposób zostaną stąd na wieki wieków amen odholowani. Odzyskanie niepodległości przez Kamionkę upamiętnia ponadto nazwa głównej arterii wlotowej od strony Starówki – Wyzwolenia.

Zabudowa Kamionki, w przeważającej części drapacze chmur, wykonana jest z najszlachetniejszych materiałów. Wnętrza biur i mieszkań zdobią atłasy, arrasy itp. tapety. Każdy apartament podlega niezależnemu nadzorowi przez Agencję Ochrony ZOMO. Ochroniarze posiadają charakterystycznie dyndające, bardzo śmieszne długopisy, dlatego arterię, przy której mieści się ten pluton, nazwano Wesołą.

Nazwa ostatniej z arterii – Spółdzielcza – nawiązuje do istniejącej w Kamionce Spółdzielni Inwalidów "Beret". Spółdzielnia ta każdego nowo przybyłego biznesmena za niewielką odpłatnością przerabia na inwalidę. Pozwala mu to na uzyskanie promocyjnego pakietu startowego (w zależności od płci: renty lub emerytury) oraz innej, kompleksowej pomocy ZUS, tak przydatnej w pierwszych szwindlach, rozbojach i wymuszeniach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]