Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Lotus Renault GP

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stare, dobre Renówki...

Lotus Renault GP (właść. Lotus F1 Team) – były zespół Roberta Kubicy w którym jeżdżą Kimi Raikkonen i Romain Grosjean.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Po przygodzie Renault F1 Team z Formułą 1, marka postanowiła sprzedać jakiemuś frajerowi swój zespół. Po sprzedaniu go, powstał Lotus Renault GP, przemianowany na 2012 rok na Lotus F1 Team.

Bolid[edytuj • edytuj kod]

  • Sezon 2011

W zespole jeździli Nick Heidfeld i Witalij Pietrow. Nick kompromitował się na każdym wyścigu, oddając swoje gazy w wyścigowy fotel. Efektem był pożar bolidu na GP Węgier, który był ostatnim wyścigiem Nicka prawdopodobnie w karierze. Po odejściu Nicka z zespołu jego fotel przejął Bruno Senna, siostrzeniec Ayrtona Senny. Bruno zdobył zaledwie 2 punkty, ale dzięki przyciągnięciu takich sponsorów jak Gillette i Ermestel udało mu się zostać w teamie do końca sezonu. Ciekawostką jest to, że im więcej sezonu ubywało, tym kolor złoty na bolidzie zaczął stawać się coraz bledszy, aż na koniec stał się prawie biały. Niektórzy dopatrują się odpowiedzi w tym, że na przełomie sierpnia i września, kał gołębi, którym pierwotnie miał być malowany bolid, zyskiwał na wartości. Dlatego też, pod koniec sezonu bolid zaczął być malowany mieszanką korektora z sokiem jabłkowym z Tesco.

  • Sezon 2012

Grożę i Iceman zaprezentowali nowy bolid E20. Jego nos jest brzydszy niż dziób Pepe pana dziobaka, ale ma całkiem niezłe osiągi, dzięki wspaniałej mieszance farby, którą został pomalowany bolid (tj. kał+smoła). O tym sezonie nie można powiedzieć jeszcze wiele, wiadomo, że wrócono do starej mieszanki malowania i bolid jest całkiem szybki. Jednak, czy miną zespół Mercedes GP , czas pokaże.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

Witalij Pietrow i Nick Heidfeld dwukrotnie zajęli trzecie miejsce w sezonie 2011, ale po kompromitacji Nicka na podium, gdy ponownie puścił gaza, zespół celowo pogorszył osiągi bolidu, by nie zanieczyszczać środowiska i nie narażać na niebezpieczeństwo innych kierowców. Przed przemianowaniem na Lotus Renault GP, zespół przez przypadek zdobył dwa mistrzostwa w 2005 i 2006 roku, a nagrodą za mistrzostwo była płyta z najnowszymi odcinkami Boba Budowniczego.