Louis Crayton

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Louis Crayton pokazuje Franco Costanzo kto tu jest bramkarzem numer 1

Louis Crayton – (urodzony 26 października w Bong Mines) to bramkarz liberyjski grający obecnie w niższej lidze amerykańskiej.

Przebieg kariery[edytuj • edytuj kod]

W latach 1995-1997 Louis występował w nieznanym klubie Saint Joseph Warriors gdzie po bronił sobie w 33 meczach. Odszedł stamtąd gdyż szykował się na gwiazdę Grenlandzkiego formatu. Louis wyjechał do Lucerny dokładniej do FC Luzern gdzie po bronił sobie aż 4 razy na dodatek w każdym z tych meczów cierpiał na atak sraczki. Zdominował tak sezon 1997-1998.

Lata 1998-2000 to przystanek w Grasshoppers Zurych gdzie wystąpił w 3 meczach. Nie pozostał długo w klubie, trener narzucił mu że na 3 mecze nie strzelił bramki. Od 2000 do 2003 Louis błąkał się kolejno po FC Schaffhausen, FC Wangen bei Olten, SC Young Fellows Juventus, FC Zug 94. W tych klubach wyleczył napadające go ataki sraczki i zdobywał doświadczenie w grzaniu ławy. W sezonie 2003-2004 i 2004-2005 nastąpiło ożywienie Louisa przeszedł do FC Concordia Basel i po bronił w 44 spotkaniach i pokazał że jest najlepszy z Liberii (a jest tam ktoś jeszcze?). Dalej zarzucano mu że nie zdobywa bramek.

Lokalny rywal FC Concordii Basel czyli FC Bazylea pozyskała Louisa w 2005 roku za 4 banany. Louis zabłysną min. w przegranym meczu fazy grupowej Pucharu UEFA z Wisłą Kraków gdzie to rozpieprzył sobie głowę i oskarżył Pawła Brożka o rasizm i brak poczucia humoru.

Gdy wszyscy w FC Basel naśmiewali się z Louisa postanowił wrócic do domu, jednak pomyliły mu się flagi państwowe i wylądował w USA a dokładnie w D.C. United.

Louis Gwiazda[edytuj • edytuj kod]

Louis stał się gwiazdą D.C. United i MLS, postanowił więc założyć własny kanał telewizyjny jak Frank Lampard, i tak powstało „Craytoon Network”, prywatny kanał telewizyjny Louisa Craytona. Kanał zdobywał szybko popularność dzięki programom typu: „Louis tańczy po murawie!”, „Craytonowie”, „Gotuj z Craytonem”, „Fabryka Bramkarzy”

Następnie wpadnięto na pomysł o założeniu telewizji cyfrowej C Crayton: telewizja Liberyjskiej generacji. Powstały kanały tematyczne: CraytonTurbo, Crayton Biznes, CMeteo, CCN, Craytoon Network, CMTV, Discovery Crayton. Telewizja zdobyła wielką popularność szczególnie w Liberii. Kanał Crayton Sport wykupił prawa transmisyjne ligi liberyjskiej, 6 ligi angielskiej, watykańskiej, nigeryjskiej oraz kambodżańskiej, ostatnio też puszczono mecz eliminacji mistrzostw świata LiechtensteinSan Marino.