Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Puszcza Niepołomice

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z MKS Puszcza Niepołomice)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

MKS Puszcza Niepołomice – klub sportowy założony w 1923 roku, mający swoją siedzibę w Niepołomicach. Kibice tego klubu różnią się od żubrów i dzików jedynie tym, że ryczą na stadionie, a nie w lesie. Nazwa tego klubu jest związana z bydłem, które robią na meczach kibole Puszczy. Klub słynie m.in z brutalnej gry w sparingach oraz z porażek z potentatami polskiej piłki, takimi jak Unia Tarnów, Garbarnia Kraków, czy Pelikan Łowicz.

W sezonie 2012/13, Dziki wywalczyły awans do I ligi. Tego nie było nigdy, żeby grali na zapleczu ekstraklasy. Jednak na skutek kryzysu w polskiej piłce, który zaczął się za kadencji Grzegorza Lato dochodzi do tego, że na najwyższy poziom chcą piąć się takie klubiki ze wsi jak właśnie Puszcza, Dolcan Ząbki, Termalica Nieciecza czy Kolejarz Stróże.


Kosy Niepołomiczan[edytuj • edytuj kod]

Puszcza nie darzy się sympatią z klubem Garbarnia Kraków i nie może pogodzić się, kiedy przegrywa mecz właśnie z Dumą Ludwinowa. Kiedy są rozgrywane derby małopolski pomiędzy Puszczą a Garbarnią, dziki i żubry chowają się przed armią Kiboli Garbarni. Już od dawna rozdziela je nienawiść porównana do kosy Wisły Kraków z Cracovią. Fani Niepołomic nie darzą się sympatią także z Hutnikiem Kraków, Okocimskim KS Brzesko oraz Unią Tarnów.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Znakiem rozpoznawczym jest trener Tadeusz Piotrowski, który niejednokrotnie ośmieszał się na ławce swojej drużyny podczas meczu, przychodził na mecz w japonkach i spuścił klub z II do III ligi, jednak udało się mu pozostać w II lidze poprzez braki licencji dla innych klubów. Właśnie po szczęśliwym utrzymaniu, nowy trener – Dariusz Wójtowicz, zbudował drużynę z lepiej wytresowanych żubrów i dzików dzięki czemu klub nie musiał już liczyć na utrzymanie dzięki nieprzyznaniu licencji rywalom na grę w II lidze.


Przyjecie.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.