FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Klub Sportowy Cracovia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Estadio de Gruz

Klub Sportowy Cracovia – klub sportowy założony 13 czerwca 1906, obecne melodia przeszłości w polskiej piłce nożnej. Tutaj rozprawiamy się o sekcji piłkarskiej, sekcja hokejowa ma jednak jakieś sukcesy…

Historia[edytuj • edytuj kod]

Jak już powiedziane, założone jako kółko kształcące sportowe żydów, nie będących Żydami (nie mylić z Żydami). Miało parę wzlotów i upadków, grało na tych i innych pastwiskach (czasami na stadionach, jeśli klub grał w pucharach), a obecnie trzęsie dupy, czy nie poleci za korupcję i przekręty prezesa. Razem z Arką Gdynią (ostre kupowanie) oraz Lechem Poznań (małe kupowanie) tworzą ultras-hooligans kupieckie porozumienie „Wielka Triada”.

Stuletnie przymierze z Wisłą zostało uczczone batami 0:3 na wyjeździe i sfarconego 0:0 at home. Dzięki świetnemu przebudzeniu(kupowaniu) utrzymali ekstraklasę.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Raz na 57 lat zajęcie lepszego od Wisły miejsca w lidze. Obecnie sytuacja unormowała się do tego stopnia, że jak Cracovia poleci za korupcję, to po sezonie skończy co najwyżej w drugiej lidze.

W 2008 roku powrót do europejskich pucharów, z siódmego miejsca (nikt nie wie, jakim cudem). Skończyło się craxą – w pierwszej rundzie Pucharu prawie jak Liga Mistrzów trafili na morderczych górników soli z Białorusi i dostali w dwumeczu piątkę z tyłu… W 2016 roku Lech ich nie zawiódł i Cracovia awansowała do Ligi Europy. W pierwszej rundzie eliminacyjnej trafili na morderczą Skendiję Tetovo z Macedonii. Skończyło się grą na poziomie przeciętnej okręgówki polskiej i porażkami 0:2 na wyjeździe i 1:2 u siebie.

Stadion[edytuj • edytuj kod]

Pobożne życzenia

Przez turystów jest omyłkowo brany za supermarket. Stadion jest w 100% nowoczesny, o czym świadczy niezadaszenie obiektu, a także w pełni serwisowany – nowe krzesełka są montowane praktycznie co mecz. Trybuna przyjezdna to góra piachu, czasem przyjedzie tzw. trybuna mobilna (znana polskim chuliganom jako „klatka”).

Hymn i pieśni klubowe[edytuj • edytuj kod]

Autorem hymnu (zwany także mruczando) jest były juror programu rozrywkowego Idol. Maciuś napisał jednak zdecydowanie za długi jak na kibiców Cracovii tekst, z którego pamiętają oni tylko ostatnią linijkę:

I nigdy nie zejdę na psy

Ogólnie w przypadku pieśni noszących się nad Kałużą, krąży powszechne mniemanie, iż jeśli nie byłoby Wisły Kraków, to kibice Cracovii nie mieliby o czym śpiewać.

Kibice[edytuj • edytuj kod]

Obecnie na stadion przychodzi po dwa tysiące ludzi i pięćset tzw. dziewczyn z promocji (za złotówkę). Prawdopodobnie, gdyby Wisła nie istniała, to większość Kibiców Cracovii straciłoby sens życia. Grono troglodytów z Cracovii ostatnio gloryfikuje bandytę, którego zabili inni bandyci, nasłani przez bandytów, którzy mieli sprzeczne interesy z bandytami z Cracovii. Co ciekawe, jest wzór który opisuje inteligencje kibiców kraksy. Ilość kibiców na meczu/ilość kibiców na meczu = IQ

Chlubnym akcentem ruchu kibicowskiego są zamiłowanie kuchenne fanów Cracovii, które przeniosło się niczym średniowieczna zaraza na drugą stronę Błoń.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]