Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Katarzyna Waśniewska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Matka Madzi)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pani Katarzyna
Córka Kaśki
Piosenka dedykowana Waśniewskim
Znajdź pięć róźnic
Katarzyna Waśniewska – kobieta o wielu twarzach
Nie pozwolę cię zlinczować na wybiegu! – Grzegorz Matląg do Katiuszy

Katarzyna Waśniewska (ur. 10 sierpnia 1990 w Sosnowcu, znana też jako Matka Madzi oraz Katarzyna W.) – polska celebrytka, ulubienica Faktu, Bravo GiRL, Show, Telegazety, Kuriera Opolskiego i Super Expressu, niespełniona stylistka, reżyserka, surogatka, pisarka, prestiżowa opiekunka dzieci gwiazd oraz – od roku 2015 – prowadząca nowy program w Polsacie – Dobre Matki.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Katarzyna jako artystka zawsze myślała nieszablonowo i szukała nowych rozwiązań, dlatego postanowiła, że nie będzie uczyła swej córeczki Madzi chodzić – nauczy ją od razu latać. Niestety, nie udało się i podczas próby Madzia (całkowicie przypadkowo) uderzyła o próg (kilka razy). Wszystko to stało się więc w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale jako artystka z reżyserskimi ambicjami Katarzyna postanowiła wykorzystać okazję i spełnić swoje marzenie – zrealizować film akcji o porwaniu.

Aby obniżyć koszty, postanowiła użyć dziennikarzy jako ekipy filmowej, policjantów jako statystów, a samą siebie obsadzić w roli nieszczęśliwej matki. Do roli superbohatera został zaangażowany Sherlock Rutek. Niestety, kiedy mieli kręcić scenę, w której Rutek i Kaśka ścigają porywacza śmigłowcem, Kaśka przyznała się z płaczem, że nie umie pilotować, zaś kurs latania w jej wykonaniu zakończył się tragedią.

Od tej pory, pomimo przerwania prac nad superprodukcją i wszczęcia śledztwa w sprawie śmierci Madzi, kariera Katarzyny nabrała tempa. Sama kobieta, nie schodząc z pierwszych stron gazet, jako mistrzyni autostylizacji i dopasowywania koloru włosów do aktualnej temperatury powietrza, stała się prawdziwą gwiazdą, szybko doczekawszy się swojej biografii.

Famme fattale de facto nieślubna córka premiera. Antagonista systemu. Jej czyn przyczynił się do wszczęcia nieczczych rewolucji, mających na celu obalenie totalitarnego rządu. Razem z arcydetektywem Rutcowskim pragnęła uwolnić Polskę spod jarzma, co zresztą udało jej się w Zagłębiu. Poniekąd stała się bohaterką ciemiężonego narodu polskiego.

- Mark Ender, profesor Harvardu, napisał w swojej nowej książce o historii współczesnej ustanowił Rewolucję Katarzyny W. na siódmym miejscu w rubrycę najważniejszych zdarzeń owego stulecia.

Przyszła kariera[edytuj • edytuj kod]

Katarzyna Waśniewska prawdopodobnie weźmie udział w kolejnej edycji Tańca z Gwiazdami, trwają także negocjacje w sprawie walki z Najmanem oraz rozpoczęcia emisji autorskiego reality show Gdzie jest Kaśka, w którym uczestnicy przez 14 dni tropiliby Katarzynę, domyślając się na podstawie różnorakich poszlak, gdzie się aktualnie znajduje, jaki danego dnia ma kolor włosów i jakie nosi okulary. Show miałby poprowadzić Krzysztof Rutkowski. Dostała propozycję pracy jako modelka od projektanta Grzegorza Matląga.

Dostała kilka propozycji jako twarz kampanii społecznego cyklu imprez „gwarancja że niczego nie będzie”, mającą min. bojkotować produkty marek Unimil i Durex.

Patronat[edytuj • edytuj kod]

8 marca 2016 Katarzyna Waśniewska obejmie patronat honorowy ogólnopolskiej Manify pod hasłem „Aborcja w obronie życia!”. W planach prelekcje dot. metod aborcji od momentu poczęcia do 2 roku życia, w tym z zastosowaniem metod alternatywnych np. z użyciem śliskiego kocyka. Wykłady z etyki, prawa i medycyny o zaletach i skuteczności aborcji w ratowaniu życia.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Wraz z rosnącą sławą i odnoszonymi sukcesami Katarzyny W., rośnie także grono hejterów, powodowanych bezinteresowną zawiścią i chęcią dokopania tym, którym się w życiu powiodło. Snują oni teorie spiskowe, jakoby śmierć Madzi nie była wypadkiem. Są to oczywiste bzdury, o czym świadczy fakt, że sąd wciąż nie może jej oficjalnie obarczyć winą za śmierć jej córki. Trzeciego września sąd uznał jednak, że tak wybitna jednostka jak Kasia nie powinna obcować z plebsem i dał jej ćwierć wieku urlopu od codziennego oglądania żałosnych mord reszty okolicznej gawiedzi. Ku uciesze onej gawiedzi.

Spisek[edytuj • edytuj kod]

Według tajnych źródeł, zazdrośni o utratę oglądalności celebryci Polscy planują zamach na Kaśkę i Bartka celem odsunięcia ich od pierwszych stron gazet. W kręgu podejrzeń znaleźli się m.in. Krzysztof Ibisz i Katarzyna Cichopek oraz Marta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki, dla których rodzice Madzi stanowią poważną konkurencję. W planach podobno jest rozpylenie helu.

Publicystyka[edytuj • edytuj kod]

  • Byłam matką, Czarna mamba 2013.
  • Latające dzieci, Czarna mamba 2013 – za tę książkę została nominowana do nagrody Nike i literackiego Nobla.
  • U nas na podłodze, Fakt 2014.
  • Skazana, Fakt 2014.
  • Macierzyństwo, Zielona Sowa 2014.
  • Noce i dnie, na podłodze, dzisiaj śnię!, Wydawnictwo Poetyckie 2015, zapowiedź.
  • Będę matką!… aż do skutku!, Fakt 2015, zapowiedź książki, która już została okrzyknięta bestsellerem.

Wiersze[edytuj • edytuj kod]

CIERPIENIA MŁODEJ KASI

Amancie mój drogi,
gdzie pchasz tu swe nogi,
tu nie miejsce dla ciebie,
spotkamy się wkrótce w niebie,
Choć sen niedościgły,
mych czarnych myśli,
tobie mężu zawiły,
zostawiam maliny.
W sercu mieć będę,
twą trupią duszę,
acz to nie boli,
wszak oddawałam się do woli…