Miotełka do kurzu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miotełka do kurzu – ulubione narzędzie zbrodni „Pań Domu”. Taka niewinna a tyle szkód potrafi narobić.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Dorosłe miotełki mają czarne, czerwone lub niebieskie rączki z szarymi piórkami. Młode miotełki mają zielone rączki z białymi piórkami.

Życie społeczne[edytuj • edytuj kod]

Miotełki do kurzu mają bardzo złożoną strukturę społeczną. Jest to swego rodzaju hierarchia. Na czele zawsze stoi Przywódca, który jest główną miotełką. Przywódca najczęściej ściera kurze. Później stoi Zastępca Przywódcy, który wybierany jest w czasie nieobecności Przywódcy (np. wtedy gdy Przywódca zostaje poddawany zabiegowi „Odkurzacji”). Niżej stoją Miotełki Pośrednie, wybierane w przypadkowej kolejności, gdy Przywódca i Zastępca Przywódcy poddawane są zabiegowi „Odkurzacji” lub gdy schowali się za kiblem. Najniżej w hierarchii miotełek stoi Miotełka Omega, zwana również „Odgówniaczem”. Używana jest często, gdy domowy pupil zabrudzi mieszkanie.

Żywienie[edytuj • edytuj kod]

Dzięki wielu badaniom odkryto, że miotełki żywią się kurzem, gównem lub czymkolwiek innym (byleby było brudne).

Pielęgnacja[edytuj • edytuj kod]

Czyli tak zwany zabieg „Odkurzacji”. O miotełki trzeba dbać, bo same nie pójdą do „Odkurzaczydła”. „Odkurzacja” to zabieg polegający na trzepaniu Miotełek, aż przestaną być w kurzu. „Odkurzaczydło” do narzędzie, o które uderza się Miotełki, by się odkurzyły.

Rozmnażanie[edytuj • edytuj kod]

Miotełki rozmnażają się w kliku krokach.

  1. Zaloty – podczas godów Miotełek okazuje Miotełce cały swój dobytek („piórka”). Jeśli Miotełce spodoba się oferta Miotełka, wybierze go na ojca swych dzieci.
  2. Kopulacja – podczas kopulacji pani miotełka ociera się piórkami o piórka pana miotełki.
  3. Poród – miotełka przeżywa niewyobrażalne bóle i traci kilka piórek.