Miroslav Klose

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DLACZEGO MIREK, CZEMU?

Mirek, ja pitolę, co my ci zrobiliśmy?!

Kibic z Opola

Miroslav Klose (ur. 9 czerwca 1978 w Oplu) – polski niemiecki piłkarz. Znany z monotonnych upadków w polu karnym, dzięki którym strzela gole z „jedenastek”. Obecnie robi to w Lazio.

Życiorys[edytuj]

Miroslav, czy tam Mirosław, Klose urodził się w Opolu. Jego rodzice kibicowali Szwabom, dlatego mały Mirek został piłkarzem niemieckim. Lubi ułożyć sobie włosy na żel i polizać murawę. To dlatego często na niej leży, odbijając podania. Jeden z niewielu Niemców, którzy nie są Turkami.

Kariera[edytuj]

Miro strzelał między innymi dla Kaiserslautern i Bayernu. Zagrał sobie też w Werderze. Nie grzał ławy, co jest o tyle dziwne, że w ma korzenie polskie. W kadrze Niemiec zadebiutował w meczu z Albanią (która nie istnieje). Najskuteczniejszy strzelec Kolonii Turków. Strzelił dla nich 70 goli[1].

Gole na mundialach[edytuj]

Miro jest obecnie najlepszym strzelcem w historii Mundiali, strzelił podczas nich szesnaście bramek. Po golu z Ghaną w czasie ostatnich mistrzostw świata próbował wykonać salto, ale źle upadł i efektowna cieszynka zamieniła się w zdjęcie z podpisem „Nie rób tego!”.

Zobacz też[edytuj]


Przyjecie.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.

Przypisy

  1. Liczba ta wciąż rośnie