Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Nicklas Bendtner

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lord Bendtner ładujący swoje siły przed ważnym meczem.

Współczesny obraz przerobiony przez FIFA.

Lord Bendtner na temat komfortu siedzenia na ławkach w Hiszpanii

Lord Nicklas Bendtner – duński piłkarz występujący na pozycji prawego rezerwowego w Arsenalu oraz środkowego napastnika w reprezentacji Danii. Przez wielu uważany za najlepszego piłkarza na świecie. Powodem, dla którego ma na koncie tak mało nagród jest to, iż Bendtner nie chciał zagarnąć wszystkiego dla siebie i wolał dać szansę słabszym zawodnikom. Jego największym idolem jest on sam. Czasem gra jak pijany.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Lord Bendtner przyszedł na świat w Kopenhadze 30 lutego 1988 roku. Na tak wielkiego piłkarza, jakim jest dziś, był szkolony w klubie FC Kopenhagen. W 2004 został zakupiony przez Arsenal, gdzie konkurował z takimi słabeuszami jak Thierry Henry czy Robin van Persie. Gdy znudziła mu się dominacja w klubie, którego miał być kapitanem, ale ze względu na zbyt stary wiek i odmłodzenie drużyny postanowił udać się na wypożyczenie, najpierw do Birminghamu, później do Sunderlandu. Wtedy też Arsenal bez swojego mentora zaczął podupadać. W sezonie 2012/13 Lord Bendy wyjechał, żeby nie było za łatwo, do Juventusu, z którym własnoręcznie i własnonożnie zdobył Mistrzostwo Włoch. W następnym sezonie, po błaganiach wielu zagorzałych fanów Kanonierów, Bendtner zgodził się wrócić na ławkę w Arsenalu, skąd przekazywał tak mocną energię swoim kolegom, że ci przez długi czas utrzymywali się na pierwszym miejscu tabeli. Niestety pod koniec sezonu sprawy się posypały, gdyż UEFA dowiedziało się o jego przekazywanej energii i zakazano mu siadać na ławce – choć zazdrośni fanatycy innych klubów twierdzą, że to przez jego nieobecności na treningach – co spowodowało, że klub pozbył się Bendtnera Bendtner pozbył się klubu. Wraz z rozpoczęciem nowego okienka czołowe kluby zamierzają sprzedać swych czołowych piłkarzy (mówi się m. in. o przejściu Leo Messiego do Amelii Ameliny i Cristiano Ronaldo do KS Biedronka Partacz Gdańsk), aby jak najszybciej przygotować miejsce i fundusze na Duńczyka.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

 • Bendtner zdobył w grudniu 2013 więcej bramek niż wszyscy kandydaci do Złotej Piłki – Messi, Ronaldo i Ribery – razem wzięci. Z tego powodu FIFA osiągnęła tajne porozumienie z Lordem, w wyniku którego dostał on prawdziwą nagrodę, a na gali w Zurychu zwycięzcy zostanie wręczony falsyfikat wykonany z piłki plażowej z Biedronki pomalowanej złotą farbką plakatową.
 • Najbardziej skuteczną taktyką Arsenalu jest wpuszczanie na boisko Bendtnera w końcowych minutach meczu. Zdezorientowani przeciwnicy stoją jak wryci, zastanawiając się co on robi na boisku, a w międzyczasie on strzela bramki.
 • Bendtner przez większość meczów siedzi na ławce rezerwowych, gdyż menedżer Arsenalu chce zachować wyrównany poziom w lidze.
 • Bendtner ma nad łóżkiem plakat ze swoim ulubionym piłkarzem – Bendtnerem.
 • Nicklas posiada lepszą technikę i drybling niż Artur Boruc, Cristiano Ronaldo i Sylwester Patejuk, ale dostał zakaz na wykonywanie sztuczek z piłką i efektownych akcji od FIFA, UEFA i FA równocześnie, żeby zmniejszyć ilość samobójstw wśród zakompleksionych przez jego umiejętności piłkarzy.
 • Cristiano Ronaldo prosił go o autograf.
 • Leo Messi razem z Gerardem Pique i Cristiano Ronaldo zapisali swoje dzieci do duńskiej szkółki piłkarskiej prowadzonej przez Lorda i Jakuba Wawrzyniaka – „Bądź mistrzem – graj jak Nicklas & Kuba”.
 • Oprócz szkółki dla młodzieży razem z Kubą Wawrzyniakiem mają zrobić dwu osobowy zespół na wagę zwycięstwa w lidze mistrzów. FC LordKuba ma rozgrywać swoje mecze na stadionie, który ma powstać latem 2015 w Danii. Ma mieścić 100 000 000 osób na trybunach. Wawrzyniak i Bendtner mają grać sami we dwóje i sami dla siebie być trenerami.
 • Lord oprócz Złotej Piłki ma Złotego Buta, Złote Rękawice i Złote Kalesony od Baracka Obamy.
 • Warto również wspomnieć o tym, że sumując wszystkie gole Messiego, Ronaldo, Maradony, Pelego, Bońka, Laty, Platiniego, Bierhoffa, Mueller, Lewandowskiego, Ronaldinho, Zidane'a, Raula, Linekera, Besta, Cieślika, Frankowskiego, di Stefano, Rasiaka, Guardioli, Neuera, Wieszczyckiego, Kosowskiego, Koseckiego, Koseckiego, Szymkowiaka, Nawałki, Ibrahimovicia, Małysza, Kowalczyka, Tuska, Obamy, Busha i niewymienionych z nazwiska ok. 7 miliardów ludzi strzelone przez nich dla reprezentacji Danii nie otrzymamy liczby bramek Bendtnera dla tejże kadry, co dobitnie świadczy o jego wielkości i najlepsiejsiości.
 • Bendtner zapytany kto jego zdaniem powinien zostać następnym selekcjonerem reprezentacji Danii odpowiedział, że Dania to Ja!