FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Nike

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Dorwij najnowsze Nike'i, bo ci uciekną!
Prawdziwe logo Nike.

Nike – wielka korporacja, prowadząca masową produkcję w afrykańskich fabrykach ortalionu. Firma istnieje, od kiedy istnieją dresiarze (32 r. p.n.e.), i są oni gównymi głównymi nabywcami produktów Najka.

Oferta[edytuj • edytuj kod]

Firma Nike oferuje szeroki wybór swoich produktów. Oto niektóre z nich:

  • Buty Nike Air – oddychające buty, dzięki którym stopa dresiarza się nie poci, i tym samym nie odstrasza smrodem wszystkich w jego pobliżu, ale co z tego, skoro wszyscy i tak spierdalają na jego widok. W rzeczywistości buty Nike Air są ze zbrojonego betonu.
  • Kurtka Nikeshox – oczojebna, błyszcząca jak chuj kurtka ze wzbogaconego i uszlachetnionego ortalionu, patrzenie się na nią przez min. 5 sekund spowoduje całkowitą utratę przyrodzenia. Jej głównym zadaniem jest odciąganie wzroku od zdeformowanej twarzy dresiarza.
  • Czapeczka Nike – najczęściej biała, zrobiona z wytrzymałego materiału (99% nylon, 1% drewno) z daszkiem w kształcie banana, najczęściej noszona przez przywódców grupy, podkreśla pozycję społeczną na osiedlu. Koniecznie noszona daszkiem do przodu, aby było widoczne logo.
  • Dres Nike – czarne, odzienie na nogi wytrzymałe na meteoryty i twoją starą, zrobione w 100% z ortalionu. Zaprojektowane tak, aby szelest przy chodzeniu przekraczał 120 dB.
  • Buty Nike Mercurial – błyszczące buty sportowe Nike, które przyciągają uwagę każdej laski. Dzięki tym butom każdy dresiarz sieje postrach wśród emo, gdyż mylą je z jadowitym wężem koralowym.

Produkcja[edytuj • edytuj kod]

Produkty Nike mają swoje fabryki w państwach, które nie istnieją na mapie świata. Pracownicy pracują za miskę ryżu dziennie, odziani w kartonowe ubrania. Wartość buta zrobionego przez takiego pracownika 100000-krotnie przewyższa jego pensję. Gdyby każdy dres na świecie się o tym dowiedział, przestałby nosić ubrania owej firmy, gdyż pomyślałby, że jego zajebiste buciki nie zostały skonstruowane z zajebistego materiału, przez zajebiste maszyny-roboty, w zajebistej fabryce w USA. Ostatnio również produkcją zajęli się ludzie wywiezieni w czasach II wojny światowej na Syberię. Wykorzystują oni znaczek Nike jako podłoża do swoich drewnianych łyżew, uważają to za bardzo ekologiczny i tani sposób do robienia łyżew. Tubylcy uważają, że nie należy niszczyć dóbr naturalnych metalowymi łyżwami, ponieważ może kiedyś im lodu zabraknąć (czyt. 2012).

Ubrania Nike a prestiż[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

W dzisiejszych czasach noszenie ubrania firmy Nike nie robi na nikim wrażenia. Ich produkty można nabyć w renomowanych punktach sprzedaży, takich jak Lidl, Biedronka czy Kiosk Ruchu. Jednakże, gdy przy ubraniu Nike wisi metka z zagraniczną ceną, wartość ubrania wzrasta 50-krotnie, i noszenie takich dresów po osiedlu robi z Ciebie niekwestionowanego bossa osiedla. Na niektórych osiedlach w Polsce rządzą babcie, które kupiły dresy Nike na e-bay'u.