NonNews:Świetny Wiatr wygrywa ze skoczkami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szybki jak wiatr Wiatr nie daje się uchwycić w kadr
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

18 stycznia 2007

Nieznany szerszej opinii publicznej Wiatr po raz kolejny wygrał w tym sezonie ze skoczkami. Fenomen – mówią ludzie. Nie śmiemy wątpić. Od kilku konkursów jest bezkonkurencyjny i deklasuje rywali. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jego sylwetce.

Młody Wiatr to w rzeczywistości polski skoczek, którego rodzice wyemigrowali za chlebem z Austrii do naszego kraju. Mało osób zna go pod pełnym imieniem i nazwiskiem, którym jest Arthur Maria Wiatr, dlatego, że skoczek woli skakać jako (po prostu) „Wiatr” i tylko pod takim szyldem bierze udział w zawodach o Puchar Świata.

Odnosi zwycięstwa w niemal każdym konkursie, w którym bierze udział. W tym sezonie wygrał m.in. drugi konkurs inauguracyjny w Kuusamo, oba konkursy w Harrachovie, niedzielny konkurs na skoczni w Vikersund, oraz kilka sesji treningowych i kwalifikacyjnych. Trenerzy chcą go jednak oszczędzać: – To bardzo młody skoczek, a już odnosi znaczące wyniki. Nie chcemy go zbyt mocno eksploatować, bo to może zniszczyć jego psychikę. Nie jesteśmy pewni, czy damy mu szansę wystartować przed krajową publicznością w Zakopanem. To duży stres dla tak młodego skoczka – powiedział nam Łukasz Kruczek, drugi trener polskiej kadry. Prezes PZN, Apoloniusz Tajner tylko podgrzewa emocje: – To jest talent wszechczasów!!! Wygrywa ostatnio w większości zawodów z całą światową czołówką!!! Należy mu się medal! – mówi.

Człowiek znikąd! Mogą wykrzykiwać niektórzy. Wyszliśmy na ulicę pewnego polskiego miasta, by spytać naszych obywateli, co wiedzą o naszej nowej, wschodzącej gwieździe skoków narciarskich.

Jak Pan/Pani pewnie wie, od początku obecnego sezonu, w skokach narciarskich pojawił się nowy, bardzo dobry skoczek, a mianowicie Wiatr. Może nam Pan/Pani zdradzić, czy wie coś na jego temat? – brzmiało nasze pytanie.

  • Tak, tak, znam go osobiście. To Maciek Wiatr, chodziłem z nim razem do szkoły. Zawsze dzwonimy do siebie po konkursach.
    Ale nam chodzi o Arthura...
    A o kim to ja mówiłem...
  • Siema, siema, ziąąą! Co Cenzura2.svg?! Jakie skoki, ziomuś? Ja się na tym Cenzura2.svg nie znam. Cenzura2.svg, co za ludzie...
  • Wspaniałe ułożenie ciała w locie, doskonała technika, zawsze silne wybicie, idealnie trafione w próg. Co tu więcej mówić? Ideał, każdy to wie.

Źródło[edytuj]

  • „Wiatr deklasuje wszystkich”, Przedjutrze, 18 stycznia 2007.
  • „SuperWiatr w polskiej kadrze”, Superfakt, 18 stycznia 2007.