NonNews:Wiatr lepszy od Małysza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
A może Robert poprowadzi naszą drużynę do wygranej?

13 lutego 2007

W ostatnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich Adam Małysz, najlepszy skoczek narciarski XXI wieku, znów przegrał z Wiatrem...

Tym razem tłumaczy to jednak decyzją Słoweńca Mirana Tepesa, który kazał mu skakać w zdecydowanie gorszych warunkach niż jego (Tepesa) rodak Jernej Damjan. Przetrzymał go do 44 sekundy (maks. 45). Podczas ich trwania Wiatr wyraźnie sprzyjał naszemu „miszczowi”. Kiedy Adam już szykował się do zejścia z belki Tepes nakazał mu jednak skoczyć... – Widać, że zdecydowanie faworyzuje swoich zawodników – miał powiedzieć w wywiadzie dla „Przedjutrza” Adam Małysz.

Całą sprawę skomentował fiński naszej kadry Hannu Lepistoe, nie wiemy jednak co powiedział, ponieważ uczynił to po fińsku. O komentarz pokusił się jednak polski znawca tego sportu, Jasiu Śmietana, który stwierdził „isz” to skandal. Fiński skoczek Janne Ahonen powiedział zaś po polsku: – Tepes to idiota.

Nie możemy jednak rozpaczać, bo Wiatr, rewelacja sezonu, był lepszy od kilku czołowych zawodników, a to w końcu też reprezentant Polski.

Już niedługo Mistrzostwa Świata, Adam i Wiatr w formie, być może któryś z nich zdobędzie medal...

Na koniec całe wydarzenie zdecydował się skomentować również Paweł Janas: – Jest taki wiatr, co unosi w górę Adama, jest taki wiatr..., jednak nie dokończył, gdyż został porwany przez tłum dziennikarzy.

Który skoczek zwycięży w konkursie Mistrzostw Świata na średniej skoczni w Sapporo?
Zagłosowałeś na „Adam Małysz (Polska)” 8 sie 2023 o 09:01. Możesz zmienić swój głos, klikając na inną odpowiedź poniżej.
0
0
4
0
0
1
1
Oddano już 6 głosów.
poll-id FC48A7FC530430AEAFD15F246E3F5C5E

Źródło[edytuj • edytuj kod]

  • Superfakt, „Phi...”, 13 lutego 2007.