NonNews:Antypiraci walczą o przetrwanie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24 sierpnia 2016

Wbrew pozorom to nie jest pirat komputerowy, to tylko facet piszący maila na balu przebierańców.

Życie jest brutalne, a użytkownicy komputerów jeszcze bardziej. Mimo wielu lat walki piraci komputerowi nadal żyją i mają się dobrze. Nadal odnoszą sukcesy takie jak zamieszczenie na torrentach nowych odcinków Gry o Tron przed premierą na HBO GO, lub stworzenie Popcorn Time dzięki któremu dostęp do pirackich filmów jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Ostatnimi czasy notuje się coraz więcej porażek, takich jak problemy ze złamaniem zabezpieczenia Devuwo. Nadal jednak to są drobne problemy w porównaniu do tych które sięgnęły opozycji.

W obozie Antypiratów najlepiej się nie dzieje. Mimo szlachetnych pobudek, tego typu organizacje z roku na rok radzą sobie coraz gorzej. Mimo iż linków z pirackimi treściami jest cała masa, liczba zgłoszeń wciąż nie zapewnia płynności finansowej. W desperacji dochodziło do takich sytuacji jak samodzielne wrzucanie torrentów w celu ich zgłoszenia, czy też zgłaszanie byle czego. W wyniku tych działań, było usuwanych wiele linków do zupełnie legalnego oprogramowania. Jedna z firm antypirackich dotowana przez Microsoft, otrzymała wiele skarg dotyczących masowego usuwania obrazów ISO z systemem Ubuntu. W czy też w końcu, doszło do wrzucania linków do zupełnie nieistniejących linków do nielegalnych treści. Dzięki temu, wielu właścicieli domen internetowych obrywa za nic.

Wg. obliczeń amerykańskich naukowców, antypiraci mogą wyginąć w przeciągu 10 lat. Greenpeace zapowiada protesty, i nawołuje rządy do objęcia antypiratów ochroną gatunkową.

Źródło[edytuj]