NonNews:Benedykt XVI przechodzi na emeryturę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Emeryci mają dużo czasu na budowanie Imperium...

11 lutego 2013

To już pewne, że 30 28 lutego papież Benedykt XVI zrzecze się swojej ciepłej posadki po czym uda się do świeżo wybudowanej willi w Bawarii, gdzie będzie zarywał noce, gapiąc się w swój profil na Twitterze. Ta wiadomość zaskoczyła wiernych, zwłaszcza, że na pierwszy rzut oka głowa Kościoła nie ma żadnych powodów, by podjąć taką decyzję. Na szczęście Prawo i Sprawiedliwość po krótkim śledztwie wydało jednoznaczną diagnozę:

To wina Tuska! – Wykrzyczał Antoni Macierewicz, wybitny śledczy pracujący w weekendy w Scotland Yardzie. – No i oczywiście to też wina Rosjan, lewaków, dentystów, Żydów, górników, poławiaczy pereł...

Innego zdania jest rzecznik prasowy Watykanu, który na Twitterze wydał oficjalny komunikat w sprawie abdykacji Benedykta XVI: Kryzys jest, nie ma pieniędzy na paliwo do papamobilu xD. Nieoficjalnie mówi się o tym, że aby zdobyć pieniądze na utrzymanie stolicy piotrowej, odchodzący papież ma zamiar podjąć pracę na tworzonym właśnie w Akademii Medycznej w Podkowie Leśnej wydziale, na którym ma wykładać przydatny dla przyszłych fizjoterapeutów język watykański.

Tak czy siak, życzymy panu Ratzingerowi powodzenia na nowej drodze życia.

Źródło[edytuj]