NonNews:Co po koncercie Biebera?

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Trzymamy kciuki za UE![1]

26 marca 2013

W nocy z 25 na 26 marca miało miejsce makabryczne wydarzenie, za które dziś wszyscy będziemy musieli zapłacić. Mowa oczywiście o koncercie Justina Biebera. Jak wykazały ekspertyzy Nadzoru Budowlanego, po tym wydarzeniu łódzka Atlas Arena będzie nadawać się wyłącznie do wyburzenia.

Nie chodzi tu o samego Biebera. Najgorsze były piszczące fanki. Tego budynku nikt nie projektował na takie jęki – twierdzi przeprowadzający ekspertyzę inż. Zdzisław Pęcina. Dodaje też, że cały budynek trzeba będzie wyburzyć i wybudować jeszcze raz. Od piszczenia psychofanek strop hali unosił się bowiem nawet o kilka metrów, co wywołało pękanie ścian.

Prawdopodobnie tylko cudem nie doszło do zawalenia się hali jeszcze w czasie koncertu a szkoda w sumie. Nigdy nie lubiłem tej piosenkarki[1] – dodaje inżynier po namyśle.

W obliczu tego niebezpieczeństwa Polska Izba Inżynierów Budownictwa wysłała do Komisji Europejskiej pismo, w którym nawołuje do zakazania Biebera w całej Unii do czasu opracowania stosownych norm i zastąpienia obecnie istniejących budynków konstrukcjami odpornymi na drgania o tak wysokiej częstotliwości. Jednocześnie ta sama Izba wezwała Polski Komitet Normalizacyjny do jak najszybszego opracowania właściwej Normy[2]. Rodzi to przypuszczenie, że już za 5 lat otrzymamy szkic tejże Normy, za 6 jej angielską wersję, a za 8 polskie tłumaczenie. Prawdopodobnie po 10 latach powstaną pierwsze budynki wybudowane zgodnie z jej założeniami, a za 60 lat Polska osiągnie zakładany stan ilościowy bezpiecznych budynków. Miejmy nadzieję, że Justin tego już nie[1] dożyje...

Źródło[edytuj]

  • Onet, 26 marca 2013.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 s|<re$hleNie by MaRy$|<aa. We lOve yoU, JUSTIN!
  2. Nazwa robocza PN-1991-1-8 „Obciążenie Bieberem”