NonNews:Cudowne rozmnożenie Maybachów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prosimy nie regulować odbiorników

22 stycznia 2018

Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie TV Trwam zdradził skąd wzięły się jego dwa Maybachy. Otóż podarował je radiu bezdomny. Tak, bezdomny.
Cquote2.svg

…akurat ten samochód, który dostaliśmy, nie wiecie o tym, od bezdomnego. Dwa samochody dostaliśmy. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy, niestety zmarł.
Cquote2.svg

Rzecz jasna nasza redakcja musiała zareagować na tak niecodzienne wydarzenie i bezzwłocznie wszczęła śledztwo. Według wstępnych ustaleń naszego zespołu ekspertów pod wezwaniem św. Ziemniaka, w Toruniu wydarzył się cud. W celu ustalenia przebiegu zdarzeń, przepytano licznych świadków, odmówiono trzy zdrowaśki i spożyto obfitą ilość wina mszalnego ku boskiej chwale.

Sama Matka Boska Benzynowa spojrzała litościwie na ojca dyrektora, który musiał korzystać ze starego, rozklekotanego gruchota i pod postacią menela zstąpiła na kujawszczyznę. Tam wydarzył się cud. Matka Boska Benzynowa powzięła w lewą dłoń czyste niczym stópki Dzięciątka Jezus zeznanie podatkowe ojca Rydzyka i wzniosła je ku niebu. W prawą dłoń wzięła godło IV Rzeczpospolitej Polskiej, jakoż było to dzieło dla wszystkich Polaków przeznaczone. Z ziemi (tej ziemi!) wydobył się pomruk tysiąca lat dumnej historii rodu Piastów. Z Wisły wynurzyła się chłodnica samochodu, błyszcząca w słońcu niczym berło Władysława Jagiełły. Matka Boska Benzynowa zakrzyknęła Niechaj stanie się Maybach! i ten wynurzył się z toni wód w glorii i chwale.

Potem Matka Boska Benzynowa podrapała się w głowę i powiedziawszy a co mi tam rozmnożyła Maybacha na dwoje i pojechała oboma naraz w kierunku błogosławionej siedziby Radia Maryja, gdzie zastała czekających u wrót pasterzy dusz.

Amen.

Źródło[edytuj]