NonNews:Czarno-biały świat bliźniąt

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bliźniaki mogą w przyszłości znacznie się od siebie odróżnić, chociaż dalej pozostawać w zażyłości

25 października 2006

Michael Jackass, o, pardon! – Michael Jackson pozazdrościłby bliźniętom urodzonym w Middlesbrough w Wielkiej Brytanii.

Jak podaje miejscowa gazeta, „Evening Gazette”, w miejscowym szpitalu przyszły na świat miejscowe bliźnięta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że po trzech miesiącach życia jeden z bliźniaków zaczął blednąć, a drugi ciemnieć.

Początkowo ich matka sądziła, że jest to spowodowane niefortunnym ustawieniem łóżeczek. Jedno miało stać bliżej okna, w miejscu bardziej nasłonecznionym, jednak przestawienie łóżeczek nie zmieniło sytuacji – nadal jeden coraz bardziej ciemniał, a drugi bladł.

Wyjaśnienie tego fenomenalnego zjawiska okazało się dość proste – jedno z rodziców było Afrykańczykiem o, pardon! – Murzynem, zaś drugie – białym człowiekiem.

Genetycy twierdzą, że takie zróżnicowanie koloru skóry u bliźniąt jest możliwe raz na milion. Niestety, nie podali stopnia prawdopodobieństwa dzięki któremu mogłyby się urodzić dzieci w paski lub w kratkę.

Redakcja na własną rękę, a w zasadzie – na własne oko sprawdziła czy przypadkiem kolor skóry naszych rodzimych bliźniaków nie zmienił się. Nie zmienił się – nadal jest krwisto-czerwony jak Wielka Rewolucja Październikowa.

Źródło[edytuj]