NonNews:Dżibuti atakuje Wielką Brytanię

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Widzisz śnieg za oknem? Będziesz następny!

23 grudnia 2009

Dżibuti, malutkie państewko afrykańskie wciśnięte między Erytreę, Etiopię a Somalię, wypowiedziało wojnę Zjednoczonemu Królestwu Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jaki jest powód? Premier Dżibuti, Dileita Mohamed Dileita, w specjalnym oświadczeniu napisał: Nie pozwolimy, aby kolejne kraje przyjmowały zdradziecki zwyczaj zimowych opadów śniegu! To pierwszy krok ku sojuszowi z Rosją, ku komunizmowi! A co robi komunizm z krajem, można zaobserwować na przykładzie naszych „troszkę” większych sąsiadów, Etiopii! To dla Waszego dobra!.

Dżibutyjskie oddziały już przeprawiły się przez Kanał Sueski i dotarły do Anglii, powodując spore straty. W Penzance w Kornwalii przewrócił się autobus, w hrabstwie Hampshire brytyjska ciężarówka straciła akumulator, zaś w Bridgwater obrabowany został bar z fast foodami, zaginęło £83 77p oraz tani parasol. Po stronie dżibutyjskiej straty wynoszą 6 żołnierzy, którzy postanowili osiedlić się w przewróconym autobusie. Według premiera Dżibuti, podczas oblężenia zdobyto już szkło z szyby autobusu, akumulator wyjęty z ciężarówki, £83 77p oraz tani parasol.

NATO nie zamierza podejmować działań zbrojnych wobec Dżibuti, twierdząc, że tylko zwiększyłoby to straty po stronie brytyjskiej, a i tak nie pomogłoby okupowanemu państwu. Czy to oznacza, że na świecie na naszych oczach tworzy się nowa potęga, która stworzy potężne imperium? Imperium... bez zimy?

Źródło[edytuj]