NonNews:Film „Smoleńsk” już wzbudza skrajne emocje

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jeszcze nie było premiery Smoleńska, a już są przymiarki do remake'u

1 września 2016

Dziś w telewizji mogliśmy już oglądać zwiastuny do filmu Smoleńsk. Co prawda premiera będzie 9 września, ale film już wzbudza skrajne emocje.

Rano Jarosław Czemborwski (redaktor naczelny filmpolski.pl) opublikował listę aktorów i członków ekipy, którzy brali udział w filmie. O godzinie 9 Jarosław Czembrowski, napisał na swoim profilu na Facebooku, że znalazły się dwie osoby, które błagają o usunięcie swoich nazwisk z listy płac. Nie wiemy dokładnie, czy chodzi o członków ekipy czy o aktorów.

Gwoli przypomnienia: film do początku boryka się problemami. Pierwszym problemem jest sama tematyka – gorąca jak pieczona kaczka z piekarnika. Premierę planowano na 15 kwietnia, ale z niewiadomego powodu przesunięto termin. Oprócz tego reżyser, Antoni Krauze, musiał kupić licencję na Photoshopa w celu pokazania najlepszych efektów. Dodatkowo w lipcu padł komputer, w którym znalazła się realistyczna brzoza wykonana w Blenderze. Inna kwestia to wycięcie z scen Anny Samosiunek. Aktorka podpadła ekipie gdy okazało się, że należy do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i że nie może w filmie występować heretyczka.

Fakt dotarł także do jednej ciekawostki. Na opublikowanej liście znalazł Jan Maria Tomaszewski, mąż Beaty Fido i kuzyn Jarosława Kaczyńskiego. Redakcja Przedjutrze zaprzeczyła, by doszło do nepotyzmu. Skoro w serialu Ranczo gra Cezary Żak i jego żona Katarzyna, to co szkodzi zatrudnić do ekipy męża aktorki.

Źródła[edytuj]