NonNews:GTA:Dublin City

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

30 września 2009

Mamy nową wersję słynnej gry Grand Theft Auto. Jest to jednak elitarna wersja tylko dla polityków w Unii Europejskiej (w wersji w języku angielskim). Wydano też osobną wersję dla polityków irlandzkich w języku irlandzkim.

W nowej wersji gracze wcielają się w rolę polityka z dowolnie wybranej przez siebie irlandzkiej partii. Głównym celem gry jest doprowadzenie do pozytywnego wyniku referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego w Irlandii. Fabuła gry toczy się w Dublinie. Ułatwieniem w grze jest z pewnością fakt, iż referendum można powtarzać w nieskończoność bez wpływu na wynik punktowy w grze (jeśli jedno się przegra, należy doprowadzić do jego powtórzenia). Osiągnięcie większej liczby głosów na TAK w referendum powoduje wygranie gry.

Wprowadzono również wątki poboczne jak udział w konflikcie z protestancką Irlandią Północną, zwalczanie napływu szkockiego alkoholu do kraju oraz fałszowanie wyników meczów w futbolu gaelickim i hurlingu.


W tym tygodniu w Irlandii odbędzie się powtórzone referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego. W poprzednim referendum wygrali przeciwnicy Traktatu. Unia postanowiła referendum powtarzać aż do uzyskania pozytywnego rezultatu.

Źródło[edytuj]

  • Superfakt, 30 września 2009.