NonNews:Islandia: Polacy tu byli

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

4 lipca 2011

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, zorze polarne, zero Smoleńska w telewizji i wulkany, którymi możemy do woli pierdzieć w Europę. Jedziemy na Islandię!

Jak donoszą amerykańscy naukowcy, niedawne odkrycia geologiczne na Islandii mogą zmienić nasz sposób myślenia o tej wysepce. W świetle ostatnich badań bardzo prawdopodobne wydaje się bowiem, że tysiąc lat temu zamieszkiwali ją Polacy.

Odkryte niedawno ślady domostw pochodzące z X wieku naszej ery są, bez żadnych wątpliwości, zbudowane w stylu charakterystycznym dla Słowian. – mówi amerykański badacz, George Brzęczyszczykiewicz – Co więcej, jesteśmy prawie pewni, że budowniczowie tych chat pochodzili z Polski. Oznacza to, że Polacy przybyli tu wcześniej, niż Wikingowie. To naprawdę niezwykłe odkrycie.

Co konkretnie wskazuje na polskie pochodzenie znalezisk?

Fragment rury wodociągowej został wykonany z plastikowej butelki po Hoop Coli, zaś gniazdo elektryczne zostało przytwierdzone do ściany za pomocą kawałka taśmy klejącej. Nie znam żadnego innego narodu, który tak doskonale posługiwał się techniką prowizorki, zwłaszcza w X wieku. – mówi nasz ekspert.

Co to oznacza dla Polaków?

Skoro rdzennymi mieszkańcami Islandii byli Polacy, to współcześni mieszkańcy Polski mają uzasadnione prawo domagać się zwrotu swojej wyspy. – mówi przedstawicielka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Renata Rączkowska – W tej chwili prowadzimy negocjacje z islandzkimi służbami dyplomatycznymi w sprawie ewentualnej kolonizacji Islandii przez jej prawowitych mieszkańców.

Islandia nie należy do Unii Europejskiej, za to jest w niej więcej gejzerów, niż w pozostałej części Europy. Kto jedzie z nami?

Źródło[edytuj]