NonNews:Mężczyźni, nie jedźcie do Włoch!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Napatrzcie się na zapas...

25 października 2010

Wszyscy dobrze wiemy, jaką rozpierduchę może zrobić w naszym kraju jedna centroprawicowa partia. Ale co może zrobić we Włoszech jeden centroprawicowy burmistrz – to się nie mieści w głowie nawet starym dziennikarskim wygom z Faktu. Redaktorom Przedjutrza już się mieści, więc ruszyli na ulice i gmachy Castellammare di Stabia.

Coby demoralizacja nie szła w niewinnych włoskich mieszkańców, turystów i elektorat prawicowy, ku pokrzepieniu serc i handlu spodniami, zadecydowano o zakazie eksponowania nóg przez kobiety.

– Och, jestem zachwycony, no pewnie! – mówi ksiądz proboszcz miejscowej parafii – Chodzą w tych spódniczkach i chodzą, a młodzi śliczni chłopcy już nie... – dodaje, załamując ręce.

– PojeCenzura2.svg, ich, kCenzura2.svg,? – odpowiedział polski turysta, zaczepiony przez nas na ulicy – W tym mieście nie ma nic, a tak to przynajmniej se popatrzę, kSłuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment,. (zdecydowaliśmy się nie przytaczać reszty wypowiedzi, ze względu na podobny ton).

Mieszkańcy płci męskiej wypowiadali się podobnie jak nasz kolega z Polski. Kobiety były bardziej podzielone. Jedne uważały inicjatywę burmistrza za zabieranie im prawa do autopromocji w zawodzie, inne że Bóg i Silvio tak chcieli, jeszcze inne, że zima idzie, z gołą dupą i tak latać nie będę.

Planowane jest również zabronienie opalania się, grania w piłkę nożną oraz przeklinania. W dalszych planach jest również zakaz noszenia butów odsłaniających stopy (ach, ci fetyszyści), twarzy (Boże uchowaj!) oraz w ogóle chodzenia po ulicach (napadną, zgwałcą, a na aborcję w kasie chorych ni ma kasy).

Źródło[edytuj]