NonNews:Macierewicz zamawia piwo za 360 tys. złotych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
A oto i rzeczone zamówienie

3 listopada 2017

Akademia Sztuki Wojennej, założona w 2016 przez samego Antoniego Macierewicza, ogłosiła właśnie przetarg na „Dostawę piwa do Akademii Sztuki Wojennej”. Zamówienie opiewa na 358,7 tys. złotych bez VAT.

Na liście zamawianych alkoholi znajdziemy kilka rodzajów piw właściwych (w puszkach lub szkle), piw rozcieńczonych lemoniadą (takoż), a nawet jeden rodzaj cydru (rzecz jasna Lubelski). Każdego rodzaju po 3 tysiące sztuk. Do tego jeszcze 1200 trzydziestolitrowych kegów. Rzecz jasna dzielni przyszli żołnierze nie będą pić z butelek pod gołym niebem jak zwierzęta, więc w zamówieniu znalazły się też szklanki, otwieracze do piwa, ławeczki i parasole ogrodowe.

Przedstawiciele Akademii próbowali się usprawiedliwiać bełkotliwym językiem prawniczym, więc zamiast tego postanowiliśmy zapytać zwykłego, szarego studenta ASW co sądzi o tej sprawie.

Będzie, będzie zabawa, panie i to jeszcze na koszt firmy! Słyszałem, że to niby sam Wielki Minister ma imieniny i to dlatego. Jak to tam dokładnie to ja nie wiem, ale z kumplami już opracowujemy plan jak wynieść jak największą liczbę butelek. Otóż weźmiemy z poligonu…

Niestety resztę wypowiedzi musieliśmy wyciąć ze względu na bezpieczeństwo narodowe. Przy okazji administracja Nonsensopedii pragnie podziękować Ministerstwu Obrony Narodowej za sporządzenie listy zakupów na najbliższy tydzień za nas. A naszych czytelników zainteresowanych innymi, równie kuriozalnymi przetargami zapraszamy do lektury tego Nonźródła.

Źródło[edytuj]