NonNews:Mikołaj: Świąt nie będzie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24 grudnia 2010

Mikolajkapitalista.jpg

ROVANIEMI, Finlandia -- właśnie dotarły do nas smutne wieści z tej jakże urokliwej miejscowości. Rzecznik prasowy Św. Mikołaja Juha-Matti Ryynaenen poinformował Reutersa, że Święty Mikołaj postanowił odwołać święta w tym roku.

Z przykrością przekazuję tę smutną nowinę, ale Mikołaj stwierdził, że ciężkie warunki atmosferyczne uniemożliwiają wystartowanie zaprzęgiem. Od czasu katastrofy smoleńskiej Mikołaj wziął sobie do serca, że nie warto lecieć wszędzie za wszelką cenę. - mówił Ryynaenen.

Nasza redakcja postanowiła dowiedzieć się nieco więcej. Udało nam się dotrzeć do jednego z Elfów pracujących w fabryce zabawek Mikołaja.

Mówi, że się boi!? Tania wymówka. - mówi Juha, jeden z Elfów - Nie płaci nam już od trzech lat. Że niby kryzys jest. Zapie***lamy tu jak Polacy na truskawkach we Włoszech! Pięć miesięcy temu rozpoczęliśmy strajk i nie wyrobiliśmy się z produkcją! Oczywiste jest więc, że nie poleci.

Jeden z naszych redaktorów dotarł do Rovaniemi do domu Mikołaja, gdzie przeprowadził dziennikarskie śledztwo. Z dokumentów w domu Mikołaja wynika, że przedsiębiorstwo przynosi spore straty, głównie z powodu łamania praw autorskich i wykorzystywania znaków towarowych przez różne organizacje, fundacje czy wolnych strzelców na całym świecie. Przedsiębiorstwo Mikołaja nie jest już w stanie pokrywać kosztów procesów sądowych.

Jeśli jedna spółka przynosi dochód, a druga straty, to oczywiście ta druga zniknie z rynku. - twierdzi ekonomista z Centrum Adama Smitha. - Druga spółka będzie się chwytać brzytwy, byle utrzymać się jak najdłużej, ale w końcu musi upaść.

Jest w tym sporo prawdy. W listach, które nasz dziennikarz wyniósł z biura Mikołaja, znaleźliśmy list małej dziewczynki z Chin, która napisała w liście:Cquote2.svg

Mikołaju, dlaczego nigdy nie przynosisz mi prezentów?
Cquote2.svg

W teczce była załączona koperta z odpowiedzią na list, napisana przez samego Mikołaja:Cquote2.svg

To dlatego, że twoja rodzina jest biedna.
Cquote2.svg

Tym samym prysł mit Mikołaja przynoszącego prezenty wszystkim i zawsze. Poprosiliśmy o wyjaśnienie rzecznika Mikołaja.

Ciężkie czasy sprawiły, że Mikołaj nie może się już bawić w organizację charytatywną. - poinformował nas Ryynaenen.

Spytaliśmy też go dlaczego w tym roku nie może być Świąt. Przecież ktoś może zastąpić Mikołaja.

Mikołaj posiada prawa do znaku towarowego Świąt Bożego Narodzenia. A ponieważ nie wpłynęły oferty wykupienia franczyzy, to Mikołaj postanowił Święta odwołać. To, co będzie mieć miejsce na świecie, to będzie podróbka. - odparł Ryynaenen - Że co Jezus? Ten Żyd już dawno przegrał z nami proces o prawa do Świąt Bożego Narodzenia. Przegrał, bo każdy normalny człowiek, także sędzia, wie, że on urodził się w kwietniu, a nie w grudniu, jak próbuje nam wmówić Watykan. Ale i tak nie zapłacili jeszcze odszkodowania.

Rzecznik nie udzielił jednak odpowiedzi na pytanie, czy w przyszłym Mikołaj rozwiezie prezenty.

Wkrótce po ogłoszeniu, że Świąt nie będzie, powstały dwa ośrodki, które popierają lub nie popierają decyzji Mikołaja.

Osoby, które popierają decyzję Mikołaja[edytuj]

 • Benedykt XVII dobrze, że odwołał te swoje "święta". Wszyscy wiedzą, że prawdziwe Święta to tradycja, to spotkanie rodzinne oraz wpłata na lokalną parafię po kolędzie!
 • Janusz Korwin-MikkeOczywiście, mógł tak zrobić. Jeśli ma prawa do Świąt, to może zrobić z nimi co zechce. Jeśli chce je odwołać i zawieść ludzi na świecie, proszę bardzo.
 • Jarosław KaczyńskiCieszę się, że śmierć mego brata wpłynęła na podejmowanie rozsądnych decyzji przez innych ludzi. Całe szczęście, że nikt nie zmusza Mikołaja, aby leciał i ginął.
 • Bill GatesI tak zawsze dostawałem węgiel od Mikołaja...
 • Ptok BentonicznyNie lubię Świąt.
 • Jerry SeinfeldMówiłem, żebyście obchodzili Festivusa!
 • Franciszek SmudaI dobrze. Jan Tomaszewski miał dostać pod choinkę moją dymisję...

Osoby, które nie popierają decyzji Mikołaja[edytuj]

 • Kyle BroflovskiPrzecież Mikołaj już raz zginął w Iraku. Jakby zginął po raz drugi, nic by się nie stało.
 • Bogusław Ziętek – Mikołaj nie może odwołać świąt, bo tak. Święta to nie jego własność, ale własność ludzi, kolektywu. Jednostka nie może występować przeciwko kolektywowi.
 • Marcin BachledaMiałem dostać nowe narty pod choinkę...
 • Donald TuskGłównym zadaniem Polski w czasie prrrhezydencji w Unii będzie prrrrhóba wpłynięcia na Finlandię, aby zmusiła Mikołaja do przywrrrrhócenia Świąt.
 • Waldemar FydrychJeśli Mikołaj nie chce rozwieźć prezentów, to my, Komitet Gamonie i Krasnoludki to zrobimy! Pomarańczowe czapeczki pod każdą choinką!
 • Jan TomaszewskiMiałem dostać pod choinkę dymisję Smudy!


Źródło[edytuj]

 • Rojters, 24 grudnia 2010.