FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

NonNews:Mroczna przeszłość powraca…

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Na tak uśmiechniętego byłego prezydenta czekamy

6 sierpnia 2009

W związku z planowanymi obchodami 29. rocznicy zawarcia Porozumień Sierpniowych, zaproszony został de facto najważniejszy gość, Lech Wałęsa. Ten jednak, wczuwając się w wydarzenia sprzed prawie 30 lat, stawia twarde żądania.

Były stoczniowiec czeka na przeprosiny ze strony Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Od ich odpowiedzi najprawdopodobniej zależy jego obecność na spotkaniu.

Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Zastanawiam się jednak, bo powinniśmy budować zgodę – mówi L.Wałęsa. Oznajmia również: – Muszą przeprosić, bo narozrabiali. Nie zapominajmy, że Kaczyńscy puścili bąka i trzeba przewietrzyć tę atmosferę, przeprosić, wyczyścić albo poddać się rozprawie sądowej.

Wałęsa nie wyjaśnia dokładnie, za co bracia mają go przeprosić, jednak podejrzewamy, że chodzi tutaj o słynną aferę z kradzieżą Księżyca. Może też chodzić o niestosowanie się do ekologicznych nakazów UE.

Jakkolwiek Lechowie by się nie kłócili, my chcielibyśmy (wspominając stare czasy) powiedzieć, że Lech nie lubi Lecha, a dachy polskich domów nadal pokrywa strzecha.

Źródło[edytuj • edytuj kod]