NonNews:Nadchodzi nowy Internet Explorer

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

29 listopada 2008

Micro$oft poinformował, iż kolejna wersja przeglądarki internetowej Internet Explorer zwanej też Your Computer Explorer (YCE) lub Interdent Exploder, pojawi się w pierwszej połowie 2009 roku.

Deweloperzy oprogramowania poinformowali, iż finalna wersja beta zostanie zaprezentowana zaraz po nowym roku, a wkrótce później pojawi się edycja release candidate.

Z tego bełkotu wyprowadzić można kilka wniosków:

  1. Ostatni IE miał numer 7, więc „kolejna” będzie wersja 8.
  2. Będzie jeszcze bardziej niesamowity i wspaniały od poprzednika (ba, może nawet przy otwarciu nowej karty ustawienia klawiatury nie będą wracały do domyślnych!).
  3. Z jego powodu najnowszy Microsoft Windows podrożeje o jakieś 100-150 zł.
  4. Ilość błędów na minutę wzrośnie z 10^7 do 10^8.
  5. Prawdopodobnie wzrośnie liczba użytkowników Mac'ów i Linuksów.
  6. Wzrost liczby użytkowników Firefoksa i Opery nadal będzie wprost proporcjonalny do liczby urodzeń.
  7. Napisane jest, że „IE8 pojawi się w pierwszej połowie 2009 roku”, więc zapewne należy go oczekiwać w trzeciej połowie 2010000 roku.
  8. Ma zostać wprowadzony licznik osób przeglądających twój komputer.

Zapewnienia Micro$oftu[edytuj]

Firma z Redmond otrzymała już odzew od testerów i obecnie dokonuje poprawek oprogramowania. Microsoft zapewnia, że nowa wersja nie będzie sprawiać kłopotów ze standardami, takimi jak Ajax czy XSS.

BeGiecja oznajmia więc, że wreszcie w IE działać będą takie bajery jak tabelka czy link nieodwiedzony w kolorze innym niż niebieski, a link odwiedzony w kolorze innym niż fioletowy.

Internet Explorer 8 ma charakteryzować wyższym poziomem bezpieczeństwa, m.in. lepszym filtrowaniem niebezpiecznych stron internetowych odpowiedzialnych za ataki typu phishing czy cross-site scripting.

To zaś oznacza, że maksymalnie tylko 20 osób będzie swobodnie przeglądało twój komputer jednocześnie, podczas, gdy ty słodko będziesz surfował po tonął w Internecie. Używając tylko 30 trojanów i 10 robaków.

Ponadto zablokowane zostaną WSZYSTKIE strony, na których do tej pory znajdywałeś/aś pornosy, a także strony, których kod zawiera bluźniercze słowa, typu "3.JPG", "<body>", czy ".php".

Bill Gates w tajnej rozmowie z naszym reporterem przez Walkie-Talkie ujawnił, że dla wygody użytkownika dodany zostanie przycisk automatycznie generujący stronę z błędem 404 (cena Windowsa rośnie 20 zł), automatycznie zawieszający IE (+ 50 zł), a nawet automatycznie i dobrowolnie generujący niebieski ekran śmierci (+ 100 zł). Do tego gumowa rękawiczka, pumeks, używany biustonosz i dwie prezerwatywy gratis.

Z całej tej sytuacji można wywnioskować, że należy ściągać Firefoksa i Operę jak najszybciej, dopóki M$ nie zablokuje tej opcji na Windowsach!

Źródło[edytuj]

  • CBA, 29 listopada 2008.