NonNews:Nonsensopedyści podpisują deklarację wiary

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Twórcy deklaracji konsultowali się z samym szefem

21 sierpnia 2014

Po lekarzach, nauczycielach, kominiarzach, bezrobotnych, poławiaczach pereł i wielu innych grupach zawodowych, które postanowiły zwrócić na siebie uwagę mediów i otrzymać pochwałę od Episkopatu, przyszedł czas na Nonsensopedię. Z dniem dzisiejszym bowiem zacznie obowiązywać Deklaracja wiary Nonsensopedysty, owoc wielu miesięcy prac, modlitw i konsultacji z Toruniem. No dobra, powstała w kwadrans...

Cała akcja rozpoczęła się od apelu arcybiskupa przemyskiego, Józefa Michalika, opublikowanego na piątej stronie gazetki reklamowej sieci sklepów Lidl w kwietniu tego roku, jednak z powodu obecności na tej samej stronie informacji dotyczących promocji -40% na mięso wołowe i mydło w płynie, został on zauważony przez użytkowników Nonsensopedii dopiero po miesiącu. Wynikało z niego, że należy powstrzymać wykonywanie aborcji, eutanazji, zapłodnień in vitro i stawiania tęcz na Nonsensopedii, a najlepszym sposobem, by to osiągnąć, jest opracowanie deklaracji wiary.

Z arcybiskupami się nie dyskutuje, dlatego od razu przystąpiono do układania tekstu deklaracji. Po wielu naradach ustalono w końcu, że nie ma sensu tworzyć nowej, co i tak się nikomu nie chciało, więc skopiowano tę dotyczącą lekarzy. Co prawda, między pracą ginekologa lub innego laryngologa, a użytkownika Nonsensopedii są pewne różnice, ale sens deklaracji nikogo nie obchodził, więc do tekstu dodano tylko w losowych miejscach słowa „ziemniak”, „sznurowadło”, „anakonda” i „łyżworolki”, aby nikt nie oskarżył administratorów o plagiat.

Uroczyste odczytanie i podpisanie Deklaracji wiary Nonsensopedysty odbyło się dziś o godzinie 17 na Jasnej Górze. Nie pojawił się na niej nikt. Istnieje jednak jeszcze możliwość podpisania się pod deklaracją w dyskusji tego newsa. Czytelniku, jeśli nie zgadzasz się z wykonywaniem aborcji na Nonsensopedii, nie krępuj się.

Źródło[edytuj]