NonNews:Ruch Ludowo-Narodowy rusza do ataku

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jan Bestry – inicjator Ruchu

25 września 2006

Ruch Ludowo-Narodowy to koło parlamentarne założone 22 września 2006 w ramach szukania przez PiS większości w sejmie. Większość posłów oderwała się od Samoobrony RP, ponieważ nie podobał im się Lepper, którego to waliło, bo miał weksle. Jakiś prawnik miał z kolei dwanaście niezależnych ekspertyz wskazujących, że weksle były bezprawne. I tak w kółko: ciekawe jakie teczki Ruch Ludowo-Narodowy miał na niezależnych ekspertów? Tak samo z tym odłączeniem postąpiła swego czasu Samoobrona RS, której już w następnej kadencji w Sejmie nie uświadczyliśmy. Drżący głos posła Jana Bestrego, przekonującego nas o piekielnej prominencji Leppera, dał wgląd na stabilność tak skrzykniętego ugrupowania.

Kto jest winny?[edytuj]

Winna oczywiście jest Platforma, bo Rokita był w kapuście chowany. Winny jest Sojusz, bo trzepie wycieraczki na salonach Kremla. Winna jest SB, bo zainspirowała stworzenie pierwszej Samoobrony. Winna jest Liga, bo Jędrek Giertych kumplował się z Dmowskim. Winny jest Pawlak, bo palcem nie ruszył jak zwykle. Winny w końcu jest Jarek Kaczyński, chyba, że sam postanowi inaczej.

Jak przebiegnie walka?[edytuj]

Walka przebiegnie spokojnie: Tak, Jarku, dobrze, Jarku, natychmiast, Jarku. Jarek bowiem wykolegował Leppera w momencie, kiedy może mu uszczknąć trochę elektoratu. Sytuacja przed wyborami samorządowymi wygląda tak, że każdy ma mniej więcej stabilną grupę wyborców, a na silnorękiego Jarosława ktoś jeszcze może przerzucić swoje poparcie, skoro ten potrafi rozstawić Leppera po kątach. Lepper natomiast nie powie, że oni już rządzili i rozkradli Polskę, bo sam już rządził i rozkradał, Jarosław natomiast nie ukrywa, że rządził i rozkradał, rządzi i rozkrada i planuje rządzić i rozkradać w przyszłości. Ruch Ludowo-Narodowy liczy na umorzenia sądowe i komornicze i sprzedał już nawet wszystkie swoje długi jednej firmie windykacyjnej, z którą Jarosław ma zamienić parę słów. W zamian, w zastępstwie bezprawnych weksli, przyciski do głosowania należące do nowego koła parlamentarnego mają być spięte w wiązkę i podłączone do przycisku premiera.

Źródła[edytuj]