NonNews:Stalin będzie świętym!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

27 listopada 2008

A w niebie imprezka!!!

Przywódca Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, Siergiej Malinkowicz, zwrócił się do rosyjskiej Cerkwi prawosławnej o wyniesienie Wujka Joe na ołtarze.

Nie ukrywam, że większość członków naszej organizacji to ateiści. Są też jednak wierzący, prawosławni. Staramy się uwzględniać również ich nastroje. Duchowni, z którymi rozmawialiśmy, mówią, że postać Stalina cieszy się dużym szacunkiem wśród wiernych – uzasadnił Malinkowicz swoją inicjatywę.

Rewolucja się rozszerza. Masowa produkcja złoconych ikon rozpoczęta. W cerkwi św. Olgi w Strielnie[1] natchniony proboszcz Eustachiusz sam wykonał święty obraz.

Uczucie, że Stalin – ojciec narodów – po części jest także moim ojcem, towarzyszyło mi przez całe życie. To ojciec narodów, który był surowy i sprawiedliwy. Był jednak ojcem mojego kraju. Wszelkie ataki na Stalina są śmieszne i obrzydliwe. Przecież jego zasługi są niepodważalne! Przybliżył do Królestwa Niebieskiego 60 mln osób! Był człowiekiem głęboko wierzącym. Ceny przy nim spadały, po ulicach można było chodzić bez strachu. – mówi Eustachiusz.

Kolejki wiernych ustawiają się przed kaplicą by prosić wielkiego wodza o błogosławieństwo. Ogłoszony został nawet drugim Karolem. Niektórzy nawet sądzą, że zasiądzie po lewicy Ojca[2].

Nasz reporter poleciał do Moskwy, spytać wieloletniego przyjaciela i mistrza Józefa – Włodzimierza Lenina – o zdanie. Lecz ten najwidoczniej z burżuazyjnymi, proamerykańskimi kapitalistami nie rozmawia. Milczał jak grób.

Całą tę sytuację można określić krótko: Religia to opium ludu! W Rosji na pewno...

Przypisy

  1. Zgadza się, tam był szczyt G8
  2. W końcu wolna!


Źródło[edytuj]