FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

NonNews:Strach przed łysym

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bruce-jbb.JPG

5 września 2012

Sensacyjna wiadomość wstrząsnęła ostatnio Europą. Bruce Dickinson, znany frontman angielskiej grupy Iron Maiden ogłosił, że podpisał kontrakt na reklamowanie szynki z Łysych firmy JBB. Powstała w tym celu specjalna wersja utworu Fear of the Dark nazwana Fear of the Bald (Strach przed łysym). Dickinson nawołuje w niej do przerabiania wszystkich łysych na szynkę.

Taka deklaracja wywołała wielkie poruszenie w środowisku ludzi łysych. Wypowiedziało się w tej sprawie również kilka znanych łysoli heavy metalu.

– To niedopuszczalne, żeby nawoływać do mordów na łysych ludziach. Zwyczajne chamstwo. I pomyśleć, że ja z tym człowiekiem... no... tego...' – ogłosił Rob Halford, do niedawna przyjaciel Bruce'a i lider grupy Judas Priest.

Halforda popierają też niemieccy heavymetalowcy w osobach Ralfa Scheepersa i Michaela Kiskego. Scheepers zapowiedział, że zaskarży kampanię reklamową do Strasburga jako nawołującą do nazizmu.
– To byłby zwykły nazizm, ale ten, jak wiadomo, jest zarezerwowany dla wspaniałego narodu niemieckiego. W zasadzie nie ma słowa, którym można opisać poczynania JBB i Dickinsona. Zresztą tego ostatniego nie lubię od czasu, gdy kradł mi ciastka na wspólnej trasie koncertowej – stwierdził przed jednym z koncertów. Uwadze reporterów Przedjutrza nie uszło, że miał w tym czasie na sobie mundur SS-mana.

Dickinson postanowił zdecydowanie odpowiedzieć na krytykę. Na zwołanej wczoraj przez JBB konferencji prasowej grzmiał:
– Uważam, że łysi ludzie stanowią poważne zagrożenie dla polskiego społeczeństwa. Pamiętam jak po jednym z koncertów tamże poszliśmy do baru i gromada łysoli w biało-zielono-czerwonych szalikach chciała dać nam coś, co określali jako wpierdol. Myśleliśmy, że to rodzaj miejscowego alkoholu, więc chętnie się zgodziliśmy. Niestety prawda była nieco inna i gdyby nie wspaniali polscy fani pewnie nie było by mnie tutaj. Dlatego uważam, że przerabianie tego bydła na szynkę to świetny pomysł. Poza tym pomoże rozwiązać problem głodu na świecie.

Wywołało to natychmiastową reakcję Halforda:
– To niedopuszczalne. Ja... zablokuję im tę kampanię. Mam tam znajomego w jednej partii, spotkaliśmy się kiedyś na Paradzie Równości w Londynie. Tak właśnie. Już dzwonię do Roberta. Niech naciska na tego swojego Catburnera, żeby wreszcie zrobił coś sensownego.

Toczący się spór między gwiazdami angielskiego metalu wywołał także oddźwięk na naszej scenie politycznej. Dzisiaj rano miało miejsce nadzwyczajne zebranie Ruchu Palikota, na którym przywódca partii zapowiedział ostry sprzeciw wobec dyskryminacji łysych i propozycje zmian w ustawie medialnej. Wywołało to natychmiastową reakcję naszych narodowców. Jarosław Kaczyński wypowiedział się w tej sprawie tak:
– Jeśli kiedykolwiek rząd zgodzi się na postulaty Ruchu Palikota zmian w ustawie medialnej, będzie to ostateczny dowód, że rządzą nami środowiska gejowsko-żydomasońskie. I to nie tylko w Polsce, o czym wiedziałem od dawna, ale i w całej Europie.

Rząd na razie nie zamierza jednak podjąć żadnych działań i czeka z zapartym tchem na dalszy rozwój sprawy. My także.

Źródło[edytuj]

  1. Przedjutrze, 5 września 2012