NonNews:Tomasz Zimoch głosem MPK Łódź

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pasażerowie tramwaju wczuli się w sportową atmosferę

20 czerwca 2017

Od niedawna pasażerowie tramwajów i autobusów MPK Łódź mogą w czasie jazdy usłyszeć profesjonalny komentarz Tomasza Zimocha.

Postanowiliśmy nieco ożywić atmosferę łódzkich autobusów. – mówi rzecznik prasowy przewoźnika – Nareszcie pasażerowie będą mogli poczuć dreszczyk emocji towarzyszących prowadzeniu autobusu łódzkimi ulicami. Od zawsze nasi kierowcy chcieli pokazać pasażerom jak ciekawe może być lawirowanie między dziurami czy przebijanie się przez cztery pasy ruchu. Przy okazji zrewolucjonizowaliśmy taryfę biletową – od dzisiaj zamiast tradycyjnego biletu wystarczy posiadać szalik w barwach ŁKS-u bądź Widzewa.

Redakcja „Przedjutrza” postanowiła sprawdzić, jak wygląda komentarz komunikacyjny w praktyce, przejeżdżając tramwajem numer 10B trasę z Retkini na Widzew. W pojeździe panowała iście kibicowska atmosfera, każdy pasażer był wyposażony w obowiązkowy szalik.

I ruszamy! Panie motorniczy, ta dwunastka przed nami ucieka, przydałoby się żeby tę dźwigienkę zamienić w rewolwer i oddać dwa strzały!

Emocje sięgnęły zenitu na przystanku Stajnia Jednorożców, gdzie doszło do gwałtownej wymiany zdań między kibicami ŁKS-u i Widzewa.

Co za emocje, co za ciosy, widać wyraźną przewagę Widzewa! Panie motorniczy! Niech pan już skończy to spotkanie! – komentator wyraźnie kibicował jednej ze stron – Sytuacja się zmieniła diametralnie o 360 stopni – tramwajem zawładnęli kibice Widzewa!

W kluczowym momencie nasz reporter zmienił szalik z biało-czerwono-białego na czerwono-biało-czerwony. Podobny manewr zalecamy wszystkim podróżnym odwiedzającym Łódź.

Dodatkowych wrażeń dostarczyła również końcówka trasy.

Tramwaj wychodzi z wiraża! Ostatnia prosta! Już rozpoczął swój taniec! – komentował ożywiony Zimoch.

Nowe podejście do komunikacji miejskiej w Łodzi oceniamy bardzo pozytywnie i liczymy na więcej prosportowych akcji. Specjalnie dla przyjezdnych z innych miast MPK zamierza przygotować mapki z zaznaczonymi strefami wpływów Widzewa i ŁKS-u.

Źródło[edytuj]