NonNews:Uberowcy jeżdżą tramwajem na rowerze

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grunt to efektywnie wykorzystywać wszystkie dostępne środki transportu

14 października 2017

UberEATS rozpoczął pilotażowy program, który ma na celu wykorzystanie rowerów miejskich i tramwajów do dostarczania jedzenia.

Pierwszą taką akcję zaobserwowano w Warszawie, gdzie pracownik Ubera korzystał jednocześnie z usług Tramwajów Warszawskich i Nextbike Polska. Zapytaliśmy przedstawicieli firmy Uber o powody do takiej dywersyfikacji.

Wciąż szukamy nowych okazji do rozwoju, które pomogą nam przegonić konkurencję. Tym razem nawet dosłownie, bo tramwaj Pesa Swing, z którego korzystał nasz pracownik, rozwija prędkość do 70 km/h, a nasi najlepsi cykliści wyciągają najwyżej 30 km/h. Wyszło nam, że oszczędzamy 40 kilometrów na godzinę, podstawiamy cenę kilometra autostrady i mamy zyski liczone w milionach. Genialne, prawda?

Próbowaliśmy się również skontaktować z rzeczonym pracownikiem, ale niestety budżet Przedjutrza nie przewiduje rubryki tłumacz języka hindi.

Zarówno tramwajarze, jak i przedstawiciele Nextbike wypowiedzieli się entuzjastycznie o nowej formie współpracy. Cieszy się również Lech Roch Pawlak. My tymczasem przypominamy, że na Nonsensopedii trwa Tydzień transportowy i wielce nas raduje nowa inicjatywa łącząca różnorakie rodzaje transportu!

Źródło[edytuj • edytuj kod]