NonNews:Urzędnicy z Kowar wygrali konkurs

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przed rozpoczęciem akcji urzędnicy poprosili młodych rodziców o złożenie wniosków. Ci na zdjęciu jeszcze nie wiedzą, że można było złożyć podanie przez sieć

1 lipca 2019

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowarach wygrali konkurs, kto najszybciej w Polsce wypłaci 500+. Nagrodą w zabawie będzie spotkanie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożeną Borys-Szopą.

Kowary w Polsce są znane jako miasto, w którym wydobywa się uran dla organizatorów Pol'and'Rock Festival. Dzisiaj cała Polska zwróciła oczy na to dolnośląskie miasteczko, w którym urzędnicy przez całą noc, w pocie czoła[1] realizowali wszystkie wnioski, które pojawiły się w godzinach od północy do 1:30.

Według oficjalnego harmonogramu programu 500 plus, pieniądze miały trafić do rodzin dopiero w październiku, gdyż między 12 października a 12 listopada będą wybory parlamentarne biurokracja zaczęła nawet ich przerastać. Jak się okazało, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska chciała zaprosić Bożenę Borys-Szopę do miasteczka, by zobaczyła, że program socjalny nie działa i przy dobrych chęciach nawet Cyganów można zachęcić do pracy. Nowa rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska stwierdziła, że doszło do prowokacji ze strony postkomunistycznej pani burmistrz, ale mimo to Borys-Szopa odwiedzi Kowary.

Spotkanie minister z pracowitymi urzędnikami będzie miało miejsce w Domu Kultury (Wincentego Pstrowskiego 300), w pobliżu placu im. Stanisława Barei.

Przypisy

  1. W pocie, bo urzędniczki zakazały włączyć klimatyzatora, bo niejaka pani Aneta zaczęła kaszleć

Źródło[edytuj]