Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Kowary

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kucyk
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Kowary – miasto w województwie dolnośląskim, którego nazwy nikt nie zna pochodzenia, jednak prawie każdy zna legendę o jego herbie, na którym widnieje kucyk radośnie stający na tylnych odnóżach, nieświadomy w swoim błogostanie lecącego ku niemu młota wrednego kowala.

Podział administracyjny[edytuj • edytuj kod]

  • Centrum – główna ulica, wzdłuż której układają się sklepy oraz sypiące się kamienice nazywane z rzadka barokowymi cudeńkami. Ponadto stoi tam cudowny kościół Franciszkanów, który zaprasza brakiem ogrzewania i obskurnie skrzypiącymi drzwiami. Centrum jako spokojna dzielnica, osobniki postrzegane jako elementy zła chodzą tylko wytyczonymi ścieżkami (ponieważ za taka uchodzi), rozwija się w miarę dobrze, a zadowolenie mieszkańców jest wyrażane w kolejnych wyborach na burmistrza.
  • Osiedle Matejki – nieformalna nazwa kilku bloków umiejscowionych u podnóża kościoła, blisko luksusowego dyskontu – Biedronki. Po zrobieniu termoizolacji i odmalowaniu służą jako atrakcja turystyczna – mało gdzie zobaczycie tak pstrokatokolorowe budynki jak tutaj. Paleta godna mistrza Matejki.
  • Ogrodowa – potocznie nazywana kowarskim gettem, skupisko Romów i wszelkiej maści złych elementów na jednej długiej ulicy. Ludzie nie są zadowoleni z Romskich mieszkańców zgryźliwie twierdząc że nie chcą podejmować pracy, nie utrzymują higieny dokonują kradzieży i rozboju, Romowie zaprzeczają odwracając kota ogonem i tak konflikt się pogłębia. Ulice najlepiej ominąć z daleka inaczej można zostać wplątanym w matnie spisków i układów przeciw którejś ze stron wojennych.
  • Wiejska – ludzie tam są niezwykle mili, o tyle o ile zaproponujesz im alkohol, ponadto skala domowej produkcji trunków dorównuje fabryce czyli jest na poziomie przemysłowym. Miła atmosfera odczuwalna w przeplataniu się miasta ze wsią (lub znów wg zgryźliwych wsi ze wsią)zaprasza i „oprowadza” po tym cudnym zakątku świata. Niewielu wraca stamtąd żywych, a ci nieliczni wspominają tę wyprawę ze łzami w oczach.
  • Kowalska – teren w swej budowie bardzo podobny do lasów Amazonki, w większości niezbadany, a co straszniejsze, nierozpoznawalny w Google Earth. Śmiałkowie próbowali sporządzić mapy odnośnie tego terenu, lecz wracali z niczym. Ślady życia na Kowalskiej są udokumentowane przez świadków spływów na kłodzie oraz pogoni za dzikiem, dotarły także pogłoski że wynaleziono tam parowóz, zgryźliwi twierdzą zaś że to właśnie tam znajdują się kwatery główne wyznawców jehowy. Dotychczas takie miejsce miało istnieć na Wiejskiej.
  • Wojków – w zasadzie jest to wioska siłą włączona do miasta Kowary, co od dawien dawna wywoływało konflikty. Działo się tak, ponieważ mieszkańcy Wojkowa nie utożsamiali się z Kowarzanami, gdyż ci nie dawali rady tyle wypić i jeszcze mieć siłę obić sobie ryj. Wojków jest oskarżany o bycie siedliskiem wszelkich patologii społecznych, a przede wszystkim przemocy fizycznej, co jest niesłusznie osadzane na podstawie historii tej malej wioski. Legenda głosi, że dawno temu (no może nie aż tak dawno) ludzie dość mocno się pokłócili i w ruch poszły kamienie, belki, a nawet i stare żelazka.
  • Wichrowa Równia – nazywana też Manhattanem. Jest to dosyć duże osiedle składające się z bloków, jedyną atrakcją tam jest orlik popularnie nazywany ,,orleanemLudzie mieszkający tam uważają się za lepszych od tych mieszkających w ,,Centrum Co jest nie prawdą. Ich życie skupia się na pracy a nie stać ich na dom więc mieszkają w bloku. Latem popularne są tam rozgrywki w ping-ponga na otwartej przestrzeni z wiatrem wiejącym 30-50km/h. Dzieci i młodzież tam mieszkający przeważnie zazdroszczą młodzieży z miasta wspaniałego dzieciństwa, grona znajomych oraz różnych wydarzeń.
  • Osiedle Górnicze – jest to PRL-owskie osiedle znajdujące się we wschodniej cześć miasta.Ludzie mieszkający w tym rejonie są bardzo zadowoleni ze swojego życia. Natomiast lubią też odurzać się różnymi używkami np. Kakao...Atrakcją osiedla są dwa boiska należące do szkoły ,,ZSO Przeważnie wśród młodzieży popularne jest tam spędzanie czasu np. Na wspólnym piciu soków lub wpatrywaniu się w niebo. W dzielnicy tej kręci się dużo ludzi o zaburzonej świadomości, którzy nie są zdolni do racjonalnego myślenia.Np.(B.K.)

Zabudowa i struktura miasta[edytuj • edytuj kod]

Tu poza stwierdzeniem, że cała powierzchnia jest pokryta obdartymi kamienicami nazywanymi zabytkami kultury (znienacka można natrafić na nowsze bloki które z zewnątrz są ładne dla lansu) należy tez wspomnieć o miejscach o walorach kulturowych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]