Trzebnica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Charakterystyczna dla Trzebnicy miejska zabudowa
Las bukowy wiosną 2011

Trzebnica (niem. Trebnitz) – miasto w Górach Kocich, na Durnym Śląsku. Stolica powiatu, liczy sobie około 13 000 mieszkańców. W roku 1945 Trzebnica była pierwszą stolicą Dolnego Śląska, ponieważ dopiero rok później udało się wyzwolić Wrocław spod okupacji niemieckiej. Niemałe znaczenie ma fakt że podczas II wojny światowej w mieście stacjonowała II Armia Wojska Polskiego, dlatego też Trzebnica została prawie w całości zniszczona w ramach ćwiczeń.

Jest miejscem kultu religijnego dla turystów, ponieważ mieszkańcy z reguły są niewierzący poza % i $$$. To miasto Aniołów, także miasto zakonnic na skuterach, księży na rowerach oraz czarownic na miotłach. Słynie z nielegalnych fotoradarów w starych poldkach GTI 3.0 oraz wprowadzenia zaporowych cen za przedszkola w wyniku stale rosnącego przyrostu naturalnego. Sami prałaci z Mauzoleum Jadwigi grzmią co niedzielę na kazaniu żeby zakładać gumę na własny interes lub uprawiać beztrosko seks analny.

Historia[edytuj • edytuj kod]

U zbocza Winnej Góry zwanej też Kocią Górką wrocławski archeolog Hugo Kołłątaj odnalazł najstarsze ślady ludzkiej cywilizacji w Europie Homo Erectus, stąd też co drugi współczesny statystyczny mieszkaniec Trzebnicy cierpi na zaburzenia erekcji, natomiast nad płcią przeciwną ciąży fatum notorycznego bólu głowy u 64 na 100 ankietowanych kobiet.

W najbliższym czasie planuje się wycinkę lasu bukowego z uwagi na coraz liczniejsze przypadki jadowitych ukąszeń mieszkańców przez zamieszkałe tam zaskrońce zwyczajne. Gryzonie dopadały swoje ofiary nawet podczas łóżkowych igraszek, a na izbie przyjęć miejscowego szpitala notowano ukąszenia w organy rodne poszkodowanych.

Mieszkańcy nie muszą już jeździć do pobliskich Obornik do Biedronki, ponieważ zaradna władza jednak ściągnęła żółty monopol do tego zapuszczonego miejsca. W planach jest budowa kolejnej oraz czterech Lidlów.

Transport[edytuj • edytuj kod]

Największa atrakcja Trzebnicy – pociąg do Wrocławia

W mieście funkcjonują z powodzeniem na zmianę w zależności od tego, który autobus akurat nie leży w rowie trzy linie komunikacji miejskiej o numerach 5, 695 i 415. Linie te obsługują relacje:

  • linia 415 relacji StonkaDworzec PKP;
  • linia 5 relacji StonkaSzpital na Perypetiach (przez rynek);
  • linia 695 relacji StonkaIntermarsze.

Od momentu uruchomienia komunikacji miejskiej ilość samochodów spadła o 57%, a średnia wypadków samochodowych w danym miesiącu wzrosła z 14 do 73%. Trzebnica to jedyne miejsce w kraju gdzie wznowiono od czasów Henryka Brodatego i jego współmałżonki Jadwigi ruch kolejowy z Las Wrocław, ku uciesze mieszkańców. Po likwidacji mleczarni najbliższa pijalnia mleka znajduje się bowiem we Wrocław - miasto spotkań (np. z bandytami).

Najstarsi mieszkańcy Trzebnicy pamiętają wąskotorówkę którą można było dojechać do Żmigrodu czy innego Milicza a nawet Wrocławia! Niestety jak wiadomo według PKP wąskotorówki są Fe! i tory do Wrocławia zlikwidowano już w 1968, a dalszą częścią przez lata zajmowali się złomiarze aż do około 2000 roku kiedy nie zostało już nic.

Religia[edytuj • edytuj kod]

Edukacja[edytuj • edytuj kod]

  • dwie podstawówki;
  • dwa gimnazja – do jednego dostać się można tylko po znajomości, a do drugiego chodzą okoliczne dresy;
  • liceum – połączone z gimnazjum, bo nie było już miejsca.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]