NonNews:Wczoraj stuknęło 25 lat Linuksowi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

26 sierpnia 2016

Pozdrowienie urodzinowe Torvaldsa do pracowników Nvidii.

Wczoraj Linux osiągnął piękny wiek 25 lat. Ze względu na to, że redaktor był wczoraj na imprezie urodzinowej u Tuxa, nius powstał dzisiaj. Zresztą, urodziny nie były jedynym powodem do świętowania dla Linux Foundation. Znany ze swojego charakterku Linus Torvalds, po piwie jest spokojniejszy, więc programiści mogli się cieszyć spokojnym dniem bez obrywania mięsem i latającymi talerzami dysków twardych.

Jako że urodziny są czasem podsumowań, zaprezentujemy wam losowo wybrane sukcesy jajka spod znaku pingwina. Pingwiny powoli, acz konsekwentnie zbliżają się do realizacji planu przejęcia władzy nad światem.

  • Wybicie okien w systemie Ms Windows 8. Spowodowało to zamurowanie dziur po oknach kafelkami. A że kafelki są ciężejsze od okien, myszki nie są w stanie ich podnieść. Użytkownicy zostali zmuszeni do przesuwania kafli palcami, nie byli w większości zachwyceni.
  • Dla odmiany, podłożenia jajka pingwina w systemie Windows 10. Trwają usilne prace nad Linuksyfikacją tego systemu.
  • Produkcja we współpracy z Wujkiem Google armii androidów, które szturmem opanowały 70% telefonów i tabletów. Liczba jednostek wciąż rośnie, i stanowi trzon sił zbrojnych.
  • Systemy operacyjne klasy desktopowej (model: Ubuntu 16.04), dokonują aktywnej inwazji na Indie i Chiny. Wg. prognoz, zdobędą 5% komputerów na świecie do 2020 r.
  • Dołączenie do sojuszu Linux Foundation Samsunga. Związane jest to z planowaną produkcją nowych jednostek bojowych (nazwa robocza:Tizen). Aktualnie zdobywają przyczółki w Pralkach, Lodówkach i Zegarkach.
  • Wytrwała obrona twierdzy, mimo bombardowania ze strony prawników Ms bombami patentowymi.
  • Ten sam Microsoft zmiękł, i pokochał Linuksa. Wielu proroków z tego powodu zapowiada nadchodzący koniec świata, a sam Szatan dojeżdża do pracy na nartach.

Jako że Nonsensopedia jest także wolnym projektem, admini i redaktorzy życzą Linuksowi kolejnych 25 lat sukcesów! Mamy nadzieję że w przyszłym roku impreza urodzinowa będzie równie udana co tegoroczna.

Źródło[edytuj]