NonNews:Wielgus był agentem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Abp Wielgus modli się za wszystkich uboli

4 stycznia 2007

Dokumenty znalezione w teczce abpa Wielgusa, metropolity warszawskiego, potwierdzają, iż był on wieloletnim współpracownikiem SB. Rzeczpospolita mówi, iż mógł wspierać Służby Bezpieczeństwa przez 20 lat.

Materiały znalezione w esbeckiej teczce wskazują na to, że abp Wielgus był bardzo cennym współpracownikiem. Jak głosi notka załączona do akt, „TW Grey” (pseudonim abpa Wielgusa – przyp. red.) jest bardzo dobrym agentem. Infiltrował Radio Wolna Europa, Solidarność i robił świetne kanapki z masłem orzechowym.

Sam zainteresowany zaprzecza wszelkim doniesieniom oraz plotkom, jakoby robił to dla kariery naukowej. Toż to bzdura! – mówi. A teraz wybaczcie państwo, pójdę zrobić sobie kanapkę z masłem orzechowym.

Według teczki abpa, po zakończeniu służby w SB miał zająć się pracą w Milicji Obywatelskiej, jednak akta z tego okresu nie zostały jeszcze odnalezione. Jedyną poszlaką wskazującą na współpracę metropolity z MO jest zaschnięte masło orzechowe na klamce drzwi prowadzących do archiwum IPN-u.

Źródło[edytuj]