NonNews:Wyścig do nieba

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bo u sąsiada zawsze trawa bardziej zielona, a posągi wyższe...

20 stycznia 2013

Radość mieszkańców Świebodzina z posiadania rekordowego, 36 metrowego pomnika Aragorna Jezusa dobiega końca. Okazuje się bowiem, że zdesperowani Boliwijczycy postanowili pobić rekord i postawić mierzącą 45 metrów statuę, przedstawiającą, dla odmiany, Maryję, będącą przecież obywatelką naszego kraju[1]. Budowa posągu ma się zakończyć w lutym.

Jak się można było spodziewać, Polacy łatwo pierwszego miejsca nie oddadzą. Potwierdza to miejscowy proboszcz, ksiądz Stanisław Pączek, który przedstawił naszej redakcji kilka propozycji kontrataku.

Pierwsza koncepcja zakłada zatrudnienie jakiegoś słynnego paryskiego fryzjera, który ułoży z betonowych włosów Jezusa dziesięciometrowego irokeza. Ksiądz Pączek twierdzi, że jest to najlepsze źródło – według niego oprócz utrzymania rekordu, nowa fryzura Chrystusa zapewni także nawrócenie się wielu punków. Nie bez znaczenia jest także argument ekonomiczny, gdyż ułożenie irokeza będzie wymagało tylko jednej wizyty u fryzjera, dzięki czemu zostanie zaoszczędzona duża ilość pieniędzy z funduszu przeznaczonego na rozbudowę posągu. W zamian mogą być one przeznaczone na poprawienie mobilności świebodzińskiego duchowieństwa poprzez zakup nowych służbowych samochodów.

Inna teoria zakłada atak terrorystyczny na boliwijski pomnik. W tym celu naukowcy z parafialnego laboratorium pracują nad nową odmianą termitów, która miałaby się odżywiać betonem. Niestety, nie wiadomo kiedy zakończą się prace nad owadami, zwłaszcza, że naukowcy są właśnie w trakcie czekania, aż sam Bóg stworzy takie zwierzę.

Według ostatniej opcji, jedynym sposobem jest kradzież wieżowca Burj Dubai, na dachu którego ma zostać umieszczony świebodziński pomnik. W ten sposób przy okazji powstanie nowa i skromna plebania. Według nieoficjalnych doniesień, księża już są gotowi do ataku na Dubaj, o czym świadczą czarne, maskujące ubrania noszone przez nich.

Źródło[edytuj]

Przypisy

  1. przecież każdy wie, że Maryja pochodzi z Częstochowy