NonNews:Wynaleziono latający samochód – pokaz w Rąbieniu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lecę bo chcę, lecę bo jeżdżenie jest złe…

14 kwietnia 2020

Drodzy państwo, science-fiction właśnie stało się rzeczywistością. Pod Łodzią mają latające samochody.

Kiedy wysiłki uczonych koncentrują się na walce z koronawirusem, pewien śmiałek postanowił spełnić marzenie wszystkich kierowców i skonstruował pierwszy samochód zdolny do lotu. Trafiliśmy do miejscowości Rąbień pod Aleksandrowem Łódzkim, gdzie znajduje się dumny konstruktor tego wehikułu, by zadać mu parę pytań.

Jak Pan, zwykły mechanik skonstruował coś, czego nie mogli zrobić najwybitniejsi inżynierowie?
No, normalnie załatwiłem autko od szwagra z zagranicy. Stan – igła, ponoć za nim Niemiec do tej pory płacze. Był co prawda trochę porysowany, ale jak go na warsztat wziąłem i LPG zainstalowałem, to od razu wiedziałem, że jak gazu dodam to poleci nawet i na Marsa.
Tylko niestety zamiast polecieć, przeleciał Pan Papieża Polaka… znaczy się nad papieżem i wylądował w pobliskim kościele.
A to wie pan, troszkę się machnęliśmy przy kalibracji turborefluksorów sprzężonych z generatorem szybkich mionów. Wyklepiemy wóz i się poprawi.

Niestety naszemu reporterowi drogę zastąpiły dwie starsze panie, co niestety zwróciło uwagę policji. Babciom udało się pobiec do pobliskiego GS-u i skorzystać z godzin dla seniora, jednak reporter nie miał tyle szczęścia i musi zapłacić 25 000 zł mandatu. Wszystkich zainteresowanych pomocą w jego spłacie zapraszamy tutaj.

Źródło[edytuj]

  • Onet, 13 kwietnia 2020.