NonNews:Zamach na Dzikiego słonia z serem zamiast głowy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24 stycznia 2012

Z takimi treściami mamy problem!

Od kilku dni w całym internecie toczy się dyskusja na temat nowej, międzynarodowej umowy anty-pirackiej – ACTA. Przewiduje ona między innymi blokowanie serwisów, których treść pochodzi ze źródeł nie przeznaczonych w całkowicie oczywisty sposób do swobodnego rozpowszechniania. Takie regulacje mogłyby wpłynąć na działanie serwisów opartych na materiałach zamieszczonych przez ich użytkowników. Do takich serwisów należy także Nonsensopedia.

Spytaliśmy przypadkowych osób co sądzą o wpływie ACTA na życie polskiej społeczności internautów:

Eeee... Nic o tym nie słyszałem – mówi pierwszy zapytany – To jakiś nowy bohater? Ja nic nie wiem, nie włączałem LoLa od dwóch dni...
Proszę pana, ja już przedwczoraj zacząłem zbierać internet na zapas – na tym dysku właśnie mi się kończy ściągać 198. film z torrenta, tapety trzymam w wannie, a mój sąsiad z góry ma mi dziś jeszcze przynieść 2 wiadra z muzyką
Nie wiem w czym problem, przecież jak będę czegoś potrzebowała, to pójdę do sklepu i sobie kupię...
Tak! ACTA to świetny pomysł! Przez ten pierCenzura2.svgy internet nie mogłem żadnego filmu sprzedać... przepraszam, śpieszę się, muszę nową nagrywarkę kupić... i znaleźć alternatywne miejsce na stoisko, bo Stadion X-lecia mi już zamknęli.

Jeszcze przed tygodniem pytaliśmy przypadkowego użytkownika MegaUpload:

Nie ma żadnych zagrożeń. Przecież umieszczam pliki TYLKO W CHARAKTERZE INFORMACYJNYM. Należy je usunąć po upływie 48 godzin. Zresztą... Panie Redaktorze... nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić, jak można by ich pojutrze nie usunąć???

Wczoraj około południa zapytaliśmy właściciela serwera chomikuj.pl:

Nie obawiamy się ACTA. Nasi informatycy z pomocą prawników przeglądnęli już 97% wszystkich plików na serwerze i do tej pory nie znaleźli żadnego objętego prawem. Myślę, że zamknięcie nam nie grozi.

Wieczorem nasz dziennikarz pojechał do administratorów Naszej-Klasy w rozmowie z panem prezesem usłyszał:

Niestety, nie możemy nawet zweryfikować pochodzenia umieszczanych w naszym serwisie grafik – mówi Dominik Czarnota – według mechanizmu serwera, aby móc przeglądać jego zawartość, trzeba być zalogowany, a nasi admini nie założyli kont na Naszej-Klasie.

Dzisiaj ACTA jeszcze nie funkcjonuje. Czy rząd przyjmie plan narzucony przez rząd Wspólnej Europy? Wypada nam coś z tym zrobić, albo uzbroić się w cierpliwość... i ulubione bajty.

Źródło[edytuj]