FotoŁowca 2020
W galerii twojego telefonu zalegają ci zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Nonsensopedia:Kanciapa/Archiwum01

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeżeli chcesz rozpocząć dyskusję, przejdź na forum. Zobacz też Kanciapę.

MaDer mówi[edytuj]

Bardzo aktywne i popularne miejsce, jak widzę. Co ja chciałem... ach tak. Mam poważne zastrzeżenie co do NPOV - moim zdaniem ta uncyclopedia powinna mieć satyryczny punkt widzenia. Nie oznacza to oczywiście przyzwolenia na oczernianie osób prywatnych, ale poderzewam, że przy obecnych zasadach artykuł o Kaczyńskim przeniesiony żywcem (tylko przetłumaczony) tutaj z angielskiej uncyclopedii zostałby natychmiast skasowany. Komentować nie będę, bo bananów nie lubię. Nonsens, satyra i humor bez obrażania kogokolwiek to rzecz niemożliwa, więc proponuję sobie od razu dac spokój. Boicie się, że ABW wyłamie drzwi do waszych mieszkań, czy co? Podobno mamy w Polszcze rozwolnienie słowa i dymokrację, więc o ssso chosi?

Ponadto wlazłem na pierwszy lepszy artykuł, jaki mi przyszedł na myśl - o Chucku Norrisie. Być może to jedyny w Nonsensopedii artykuł (prócz głównej strony), który ma zabezpieczoną zawartość, ale jakoś w to wątpię. Proponuję brać przykład z angielskiej Uncyclopedii, a nie traktować Nonsensopedię jako prywatną piaskowicę kilku nadludzi (czytaj administratorów). Oczywiście, nikt nie broni takiej zabawy, ale wtedy raczej nie ma co liczyć na większą popularność Nonsensopedii. W każdym razie życzę powodzenia i dziesiątek tysięcy haseł, choć przy obecnych zasadach i obecnej popularności to raczej wątpliwe. --MaDeR 08:43, 8 mar 2006 (UTC)

No cóż... Chuck Norris jest zablokowany z tego powodu, że masa wandali dopisywała do niego nieśmieszne głupoty... rozbudować go można poprzez dyskusję... zaproponować zmianę, a admini ją wprowadzą ;) Silmethúlë@dyskusja
Nie o to chodziło w MediaWiki, ale jak chcecie. Twoja uwaga o dopisywaniu nieśmiesznych głupot wygląda o tyle niedobrze, że połowa z wpisanych i widocznych na stronie faktów jak dla mnie kwalifikuje się do owych "nieśmiesznych głupot". O ile można się o to spierać - każdy ma inne poczucie humoru - o tyle interpunkcja i ortografia wielu z tych punktów jest karygodna, i to na pewno musi być poprawione... czekam aż admini to wprowadzą. :> Ja zamierzałem choć część tych faktów poprawić, ale skoro ubermenshowie tutaj wiedza lepiej, to proszę bardzo... który z nadludzi osobiście raczy poprawić orty, gramatyki i inne byki w poonad 500 faktach?? :> Zastanawialiście się, czemu hasła w projektach typu Wiki są dostępne do edycji dla wszystkich, a nie tylko niektórych?
Podsumowywując: ciekawe, jak długo pociągniecie na tym prywatnym flowarku kilku admimów. Powodzenia, ja tu raczej nie wrócę, dopóki jest taka sytuacja. Mam nadzieję, że przynajmniej przemyślicie to, co powiedziałem. --MaDeR 14:39, 9 mar 2006 (UTC)
Oj, Maderek zasłużył na klapsika ! I jeszcze swojego nicka pokemonami napisał jak gorąca 13nastka ... messer hani, MD.
Na przyszłość radzę czytać coś więcej, niż nicka rozmówcy w dyskusji. Oszczędzi to wszystkim posądzania różnych stron o rozum wspomnianej 13nastki. --MaDeR 14:39, 9 mar 2006 (UTC)
No niestety, warunki są takie, że ilość debilnych edycji do niedebilnych ma się w stosunku 2:1 i dlatego niektóre strony są zabezpieczane (ale są zabezpieczane także z innych powodów). Pracujemy powoli nad nowymi zasadami edycji i nowym spojrzeniem na możliwości, jakie satyrze i humorowi daje Nonsensopedia i cały mechanizm Mediawiki. Szoferka 02:13, 9 mar 2006 (UTC)
Po krótkim namyśle (bo w tym czasie robiłam co innego) odpowiadam Maderowi: dziękujemy za wszystkie rady, na które sami nie wpadliśmy wcześniej, nie skorzystamy. Skorzystamy tylko z tych, które już dawno sobie daliśmy, czyli nic nowego nie powiedziałeś. Szoferka 05:28, 9 mar 2006 (UTC)
W takim razie kończę i już więcej nie będę psuć humoru oraz poczucia samozadowolenia wszystkich tutaj. Jeszcze raz życzę powodzenia. Zajrzę za pół roku, może coś się zmieni. --MaDeR 14:39, 9 mar 2006 (UTC)
Żebym to ja miała poczucie zadowolenia z kształtu Nonsensopedii... Szoferka 16:22, 9 mar 2006 (UTC)

Wilem07 mówi[edytuj]

Dlaczego wszystko jest usuwane (pewnie nawet nie przeczytane)??? Wilem07 20:17, 9 mar 2006 (UTC)

Mylisz się, przeczytane, przeczytane, a wywalone ponieważ było kiepskie. ArturVonFornal 20:21, 9 mar 2006 (UTC)~

Hmm no cóz niektóre moje stronki inni rozwijają i nie sodze zeby były kiepskie a ty chyba masz humor bułgarski a nie angielski. A co było kiepskie, możesz sprecyzować ? daj mi linka na twoje stronki, jeżeli możesz cokolwiek stworzyć

Ja Twoją wypowiedź powyżej zrozumiałem jako odwołanie się do ogółu haseł nie do Twoich, osobiście nie pamiętam żebym usunął Twe hasła, tak w ogóle nawet nie wiem, które to są Twoje. A hasełka mego autorstwa sobie zobacz na mojej stronie nonpedysty ArturVonFornal 20:32, 9 mar 2006 (UTC)

Pan żelek jest ... szkoda słow. A ty chyba masz 12lat "jajecznica" "...Jajecznica została wynaleziona we wczesnej erze kamienia łupanego przez Freda Flinstone'a. " jesteś geniusz !!

Pan Żelek został stworzony jako zapełniacz miejsca właściwie, a co do jajecznicy stworzonej przed Freda Flinstone'a to niby co w tym takiego złego i okropnie, straszliwie "be", nadal nie widzę porządnej argumentacji z Twej strony ArturVonFornal 20:45, 9 mar 2006 (UTC)

Wilem07, jak nie przestaniesz się pienić o niewiadomo co, to pożegnamy Cię banem. Szoferka 20:47, 9 mar 2006 (UTC)

A za co ty chcesz mnie banić ?? Szufelko moze za to ?????

Wilem, jak wymyślisz lepszy artykuł o jajecznicy, to porozmawiamy. Hani.MD
Choćby za to. Do zobaczenia za 24 godziny, może ochłoniesz. Szoferka 20:51, 9 mar 2006 (UTC)

"...Pan Żelek został stworzony jako zapełniacz miejsca właściwie" - możesz mi to wytłumaczyć, tez bym tak chciał :) Wilem07 16:13, 11 mar 2006 (UTC)

Ale o co chodzi? Szoferka 16:15, 11 mar 2006 (UTC)

właściwie to było pytanie do ArturVonFornal, ale mogłabyś to jakoś skomentowac. Byłoby to bardzo ....pomocne(Frankentstein-a nie ma Pan Żelek jest). Nawet nie zdążyłem Frankeinsteina rozbudować (zmienić). Nawet nie udało mi sie wejść drugi raz na linka, bo już go nie było. A zamiast wywalać bo jest słabe, lepiej modyfikować, albo przynajmniej dać szanse innym użytkownikom. Moim zdaniem artykuły wulgarne i grafiki ściągniete z sieci powinny być usuwane a nie "kiepskie". Dla niektórych Monty Python jest "kiepski" a dla innych "Śmiechu warte". Za ocenianie innych przepraszam ale sie wpieniłem. Pozdrawiam jak chcesz pogadać to mój numer 7579495Wilem07 16:31, 11 mar 2006 (UTC)

Pan żelek został stworzony jakiś dawny czas temu, najwyraźniej nikt się nim nie zainteresował i nie poleciał pod nóż (chociaż jak tak tego pragniesz, sam go zeksterminuję), to były inne czasy, mniej adminów i takie tam. Ja sam lubie Pythona, Twojego artykułu nie czytałem, moja wypowiedź dotycząca tego iż wywalane są kiepskie hasła nawiązywała do ogółu nie do stricte Twoich. ArturVonFornal 16:40, 11 mar 2006 (UTC)

a to ciekawe"...Mylisz się, przeczytane, przeczytane, a wywalone ponieważ było kiepskie. ArturVonFornal 20:21, 9 mar 2006 (UTC)"Wilem07 17:01, 11 mar 2006 (UTC)

a to ciekawe "Dlaczego wszystko jest usuwane (pewnie nawet nie przeczytane)??? Wilem07 20:17, 9 mar 2006 (UTC)" jest coś w tym sprecyzowane? Wszystko do dośc szerokie pojęcie tyczące się haseł wszelakich, no chyba że te wszystkie hasła to Twoje dzieło... ArturVonFornal 17:09, 11 mar 2006 (UTC)

chodziło mi o moje artykuły, głównie o frankenstien-a. Istniał pare chwil i go usunołeś. Napisałeś wywalone bo kiepskie. Teraz piszesz, że mojego artykułu nie czytałeś, więc może przez przypadek go usunołeś. A tak na marginesie nie zdąrzyłem go rozwinąć. Ale pewnie i tak by był kiepski pozdrawiamWilem07 17:18, 11 mar 2006 (UTC)

O, to się teraz zdziwiłem, najwyraźniej wiesz o mnie więcej niż ja sam, to nie ja usunąłem Twojego Frankensteina, dziękuję za uwagę do widzenia ArturVonFornal 17:41, 11 mar 2006 (UTC)

faktycznie nie frankenstein ale śrubokręt.

Awen mówi[edytuj]

Ja tam w sumie chciałem tylko zapytać, czy wszystko jest naprawde az takie kiepskie? Ze wszystkiego co napisalem zostalo tylko rozszerzenie do hasla wieś. To co bylo napisane wczesniej to raptem dwa zdania, ktore srednio mnie rozbawily, to dlaczego one nie zostaly usuniete, czy uznane za kiepskie? nie twierdze, ze to, co pisze jest ultra-zabawne, no ale jednak troche to dziwne.. Awen
Napisz o jakie hasła chodzi, bo tak ciężko jest dojść o czym mówisz. Szoferka 00:55, 13 mar 2006 (UTC)

Hmm, oprocz rozszerzenia do wieś napisalem jeszcze Brygada RR, O-zone oraz rozszerzenie do Radom. Z tym, ze ja nie mam za zle, ze zostaly wywalone (kij moze naprawde byly do bani), tyle, ze zdaje mi sie, iz sa teksty gorsze, ktore dalej sie trzymaja... jak chociazby te pierwsze dwa zdania we wsi. Awen

Nonsensopedia przez kilka miesięcy nie była w ogóle kontrolowana i rozrosła się istny cyrk frustracji i bzdur. Walczymy z tym na dwa sposoby: przez kontrolowanie ostatnich zmian, żeby nie dostawały się nowy teksty na bardzo niskim poziomie, i przez przeglądanie archiwów i wywalanie z nich wszystkich głupot. Podpadłeś pod to pierwsze, prewencyjne czyszczenie, ale to drugie też jest prowadzone dość intensywnie. Szoferka 17:32, 13 mar 2006 (UTC)


Jeżeli chodzi o określenie "Wsiór", to ja przeniosłem te dwa zdania do hasła "Wsióry". Telefon

No dobra, trzeba się widzę bardziej przyłożyć :P Awen

Jakie są zasady wyrzucania art. z Nonsensopedii?[edytuj]

Piszę kierując się wyłącznie prywatą, bo kilka moich art. zakwalifikowano do wyrzucenia, a ja nie wiem ciemu...;) --Tojasiemozezaloguje 15:23, 14 mar 2006 (UTC)

Artykuły wyrzuca się, jeśli :

  1. Są wulgarne,
  2. Są obrzydliwe,
  3. W sposób chamski i nieśmieszny obrażają kogoś,
  4. Opisują osobę prawdziwą, ale niepubliczną,
  5. Nie mają linków wewnętrznych,
  6. Są nagminnie odtwarzane przez nieposłusznych userów itd.

messer hani, MD.

  1. Zawierają nagminne i głupie kawały o Chucku Norrisie albo Rydzyku !

podpis: Wikipedysta Network.nt

To nawet na pierwszym miejscu. Szoferka 16:56, 24 mar 2006 (UTC)

Błąd w skrypcie?[edytuj]

Zauważyłem takie coś: gdy się kliknie w link "Obserwuj", to przez chwilę pojawia się okno, w którym pojawiają się tagi html. Zrzut ekranu tutaj: [1]. Czy to jakiś błąd? Chyba na to wychodzi... Dla ścisłości - moja przeglądarka to IE6, ale to raczej nie wina przeglądarki...

Tak, jest błąd u wszystkich, ale pliki komunikatów MediaWiki liczą sobie prawie tysiąc sztuk i mają niewiele mówiące nazwy, także osobiście nie wiem gdzie szukać tego komunikatu żeby go poprawić, ale zgłoszę to, może komuś będzie się chciało przekopywać. Szoferka 00:55, 17 mar 2006 (UTC)
Znalazłam i poprawiłam. Szoferka 01:55, 18 mar 2006 (UTC)

Artukuł o Judaszu, o tym ze niby jest podwojnym agnetem, o Jesusie C, powinien zostac usuniety.Jest wulgarny, obraza uczucia religijne kazdego chrzescijanina. Takie teksty nie zasluguja na publikowanie. Zrazilam sie do tej strony.

Osoby publiczne[edytuj]

Jeżeli parodiować wolno tylko osoby publiczne, powszechnie znane,to trzeba zdefiniować kto to jest osoba publiczna. Jeżeli artykuł o osobie publicznej jest w encyklopedii (której nonsensopedia jest parodią), to właściwie nie powinno byc przeciwwskazań by artykuł taki powstał też w nonsensopedii. Ale może zdarzyć się tak, (co sie dzieje), że przecież nie wszyscy admini nonsensopedii muszą wiedzieć kto jest, a kto nie jest osobą publiczną. Czy w takim przypadku należy jakoś, sam nie wiem, podać linka do jakiegos tam miejsca w sieci, że dana osoba publiczna jest osobą publiczną? Nie wspominam o przeksztalceniach imion i nazwisk, bo nie od razu się łapie o kogo chodzi, an niektóre przekształcenia mogą być niebezpiecznie dwuznaczne i powinny być wychłostane. Tfu, tfu Mistrz Zakonu Czarnego Królika. ' , . , : ale o co chozi? 15:46, 18 mar 2006 (UTC)

Nonsensopedia nie jest parodią żadnej encyklopedii, nigdy zresztą nie była. Sprawa oczerniania, opisywania lub gloryfikowana osób prywatnych jest oddzielna od tego problemu, zresztą nieistniejącego. Definicja osoby publicznej jako osoby nieznanej osobiście autorowi hasła byłaby najbliższa idei Nonsensopedii. Obostrzenia prawne nie mają tu ścisłego zastosowania, ale są pomocne. Szoferka 15:55, 18 mar 2006 (UTC)
Co do tego nigdy, to bym się raczej kłócił, ale nie będę :) Mistrz Zakonu Czarnego Królika. ' , . , : ale o co chozi? 16:00, 18 mar 2006 (UTC)


Brak obrazka "GNU Free Documentation License"[edytuj]

Na każdej stronie na dole jest link do GNU Free Documentation License, ale niestety brak obrazka (który powinien być pod adresem nonsensopedia.wikia.com/skins2/common/images/gnu-fdl.png). Czy jakaś dobra dusza mogłaby go tam wgrać? Można go pobrać np. z jednej ze stron, których adresy są tutaj: Obrazki GNU-FDL. Telefon

Ta część bazy jest zablokowana, popróbuję w MediaWiki. Szoferka 20:25, 16 kwi 2006 (UTC)
Próbuj, próbuj :) --Telefon 00:20, 24 kwi 2006 (UTC)
O, jest już obrazek – dzięki! :)
No głupia sprawa, ale to kompletnie nie ja. Szoferka 23:58, 9 maj 2006 (UTC)
No ale komuś tak czy inaczej trzeba podziękować. :) Najważniejsze, że nie ma już tego czerwonego iksa. Telefon 00:20, 10 maj 2006 (UTC)

Propozycja dla bota[edytuj]

Czy ktoś mógłby napisać bota, który by zamieniał ciąg [spacja][dywiz][spacja] na [spacja][–][spacja]? Wydaje mi się, że nie powinno to być trudne :) Podobnie z cudzysłowami: [spacja]["] przydałoby się hurtowo pozamieniać na [spacja][„], a ["][spacja] na [”][spacja]... Co o tym sądzicie? --Telefon 00:20, 24 kwi 2006 (UTC)

Przede wszystkim: czy to jest naprawdę koniecznie, nie ma alternatywy? Ja np. forsuję używanie dla cytowania zamiast cudzysłowiu ''kursywy'' i to jest chyba alternatywna forma (chyba, nie wiem, tak często ją spotykam, że chyba jest). Również na określenia so called sth może (chyba) być kursywa. Bot już jest, uruchomił go Jaboja i można mu zaimpletować podmienianie (tzn. botowi :D), z tym że o ile z - nie będzie problemu, to w drugim przypadku może już coś pominąć, bo dużo haseł jest pisanych niechlujnie i trzeba będzie ręcznie poprawiać w imię unifikacji, nawet jak bot wypisze hasła, w których znalazł ". Szoferka 01:38, 24 kwi 2006 (UTC)
Zależy, co rozumiesz przez „konieczne”. Zasady typografii powinny obowiązywać również tutaj. Co do kursywy – OK, tyle że mało kto stosuje kursywę, natomiast jest cała masa "cudzysłowów" takich jak tutaj, które są, delikatnie mówiąc, byle jakie. :) A jeżeli chodzi o dywizy – mnie strasznie one rażą, jeżeli są używane zamiast pauzy (półpauzy). Przecież to jest zupełnie inny znak.--Telefon 21:32, 24 kwi 2006 (UTC)
No to okej, ale trzeba będzie to bykami gdzieś wypisać, a i tak puszczać bota na ostatnie zmiany, jak już raz wszystko przeleci. Tego znaku nie ma na żadnej klawiaturze (czy jest?). Dam to jutro wszystkim pod rozwagę, chodź na irca. Szoferka 21:39, 24 kwi 2006 (UTC)
Na klawiaturach nie ma – od tego są encje w html-u. A w edytorach masz Alt-0150 (półpauza) i Alt-0151 (pauza). --Telefon 21:42, 24 kwi 2006 (UTC)

Zróbcie Na Wspólnej[edytuj]

Skoro wciąż bezczelnie kasujecie moje arty o tym serialu i o Oli to sami coś napiszcie!!!

Okej. Szoferka 18:43, 11 maj 2006 (UTC)

Świętowit[edytuj]

Chciałem napisać artykuł na temat jak wyżej ale stwierdziłem, że jest juz zaczątek artykułu Świętowid (jest na niego np. przekierowanie z Światowid). Mam pytanie: czy jest sens pisać art. Świętowit?
Jeżeli bym zaczął pisać to napisałbym art. zupełnie inny bo koncepcja zastosowana w "Świętowidzie" całkowicie mi nie odpowiada.
P.S.
Prawidłowa nazwa z mitologii słowiańskiej to "Świętowit" a nie jakiś tam "Świętowid" (por.Strona Rodzimego Kościoła Polskiego).
Pozdrawiam: --Rodys 12:08, 12 maj 2006 (UTC)

Zrób artykuł pod prawidłowym tytułem, a tamte dwa się usunie, poprawi linki i przekieruje na prawidłową nazwę. Może tak być? Szoferka 12:15, 12 maj 2006 (UTC)
Zrobi się :)--Rodys 12:22, 12 maj 2006 (UTC)

Mundial[edytuj]

  • Fajna inicjatywa z opracowywaniem mundialu, jednak obawiam się, że szablon nawigacyjny meczów w porządku chronologicznym szyko stanie się nieużyteczny. Niech ktoś zajrzy na commons tam jest galeria z ustawieniami wyjściowymi. Może warto dolinkować? Klapi 10:07, 15 cze 2006 (UTC)
    • Nie, nie warto. Nonsensopedia nie jest Wikipedią. Szoferka 10:09, 15 cze 2006 (UTC)

Mam pytanko[edytuj]

Jak można zrobić wikię w rodzaju Nonsensopedii lub Fantasypedii? ..::Aynahanir::..--))@((--

Piszesz do Wiki i wypelniasz taki ladny formularz :) Tylko że zostaje jeszcze tłumaczenie całej wiki Server Revres 14:25, 17 cze 2006 (UTC) (Ten formularz jest tu. Szoferka 15:47, 17 cze 2006 (UTC))
Ewentualnie zakłądasz własną stronę opartą na jakimś wiki. Niekoniecznie musi być Mediawiki. Na początek moższ spróbować z pmWiki, ono też ma styl "monobook" (czyli ten co wikipedia i nonsensopedia). Tylko mam mankament, bo nie pozwala tworzyć haseł ze spacją w środku. A jeśli potrzeba ci tylko strony którą każdy może edytować, ale layout wikipedii jest nieistotny to napisz na jabberze (jaboja@chrome.pl) albo GG (5272867) to ci coś spreparuję. JaBoJa 15:38, 17 cze 2006 (UTC)

Dziękuję ..::Aynahanir::..--))@((-- napisałem formularz, podałem adres mailowy, ale wiadomość nie przychodzi. po jakim mniej więcej czasie może dojść i czy może nie zostać utworzone jeśli nie wypełniłem pola Dodatkowe informacje? ..::Aynahanir::..--))@((--

Jeśli nie podałeś dodatkowych informacji, to Wikia nie zostanie założona. Zobacz w:c:pl:Zasady tworzenia Wikii i w:c:pl:Czym Wikia nie jest, oraz w:Rejected wiki requests, gdzie znajduje się spisywana po angielsku lista różnych powodów, dla których różne Wikie nie zostały w przeszłości otwarte. Szoferka 23:47, 23 cze 2006 (UTC)

wszystko rozumiem, tylko, że wypełniłem formularz drugi raz, wpisując wszystko co trzeba (symbolicznie ale wpisując) ale nadal nic. ile trzeba czekać na odpowiedź? bo wydaje mi się, że to chyba "szef" www.wikia.com odpowiada, bo serwer szybko by przysłał. ..::Aynahanir::..--))@((--

Najlepiej jak wpiszesz tyle informacji, ile posiadasz. Jeśli to Twoja osobista Wikia i jedynym wyznacznikiem treści mają być Twoje zainteresowania, to nawet nie czekaj na maila zwrotnego. Może się też zdarzyć, że Wikia nie zostanie założona, mimo, że ma temat; przykładowo dlatego, że nie ma szansy wytworzyć się przy niej społeczność. Zgłoszenia w sprawie nowych Wikii rozstrzyga zespół. Szoferka 19:54, 24 cze 2006 (UTC)

Wikia już jest gotowa, powstają w niej pierwsze hasła, tylko wiele napisów jest nadal po angielsku, a szczególnie ten pasek po lewej. Napis article niezbyt mi przeszkadza, ale jak zrobić te panele po lewej po polsku, jak dodać coś w rodzaju panela społeczność i jak się zmienia logo? Sorry że zajmuję wam czas pytniami, ale chciałbym to wiedzieć...::Aynahanir::..--))@((--

Daj link, zajrzę tam i tam Ci napiszę. Szoferka 09:30, 28 cze 2006 (UTC) Już mam. Szoferka 09:30, 28 cze 2006 (UTC)

Pytanie od Wydafcy[edytuj]

W Nonsensopedii artykuły mają być z założenia absurdalne i śmieszne, ale jak będą nonsensowne, to nie osiągnie się tych założeń, bo wtedy treść będzie tak bezsensowna i głupia, po prostu bełkoty jakieś i nic więcej, że nie będzie się chciało nawet tego czytać, a co dopiero mówić o prawdziwym humorze! Przeglądałem różne artykuły, większość jest właśnie tak beznadziejna, że shock. Pytanie do Adminów: Czy naprzykład mógłby ukazać się taki artykuł, bo podobnych widziałem wiele i uważam osobiście, że to przeoczenie administratorów i od razu powinno być kasowane (poniższe hasło pisałem sam jako przykład):

Pomarańcza - ptak, najczęściej wrona, przypaminający owoc tropikalny, np.: kiwi, rozkrojony na pół, dwa razy w poprzek i osiem razy na skos. Pamarańcze jedzą eskimosi gdy jest im za gorąco, dlatego w Afryce jest ich tak mało. Słowo pomarańcza pochodzi od łacińskiego greckiego pomarus bez obierkus ananus co oznacza rower jeżdżący do tyłu dwa razy i raz w bok. Pomarańczę pierwszy raz zjadł Don Diego de La Vega, po tym jak wyemitowano Miskę Zerro. Obecnie pomarańcze są owocami trującymi, dlatego spożycie ich wzrasta z roku na rok w postępie geometrycznym.

Jeszcze jedno, a mianowicie artykuły zamieszczane nie mogą wskazywać na prywatę piszącego, jeśli tak nie jest - następuje ich kasacja. Wobec tego większość artykułów o politykach i znanych osobach (np.: Doda, Renata Beger) powinny być zgodnie z regulaminem usunięte. Proszę mi to wytłumaczyć, jaka siła trzyma je jeszcze na serwerze. P.S. Pisząc to, nie chcę bynajmniej robić tu wielkiego zamieszania i jakiejś rewolucji na Nonsensopedii, ja tylko się pytam.--wydafca 20:22, 29 cze 2006 (UTC)

Ależ oczywiscie że może być. Artykuły w Nonsensopedii rzeczywiście powinny być absurdalne i śmieszne, ale widzisz, nie zawsze możemy kontrolować wszystkie hasła. TE wyjątkowo głupie poddawane są głosowaniu, te arcygłupie są kasowane. Hasło przechodzi, gdy jest ciekawe i rzeczywiście śmieszne, oraz napisane jest poprawnie. Powinno również wyczerpywać temat, bez zbytniego lania wody. Nie wszystkie artykuły kasujemy od razu, jak widzisz Nonsensopedia ma ich bardzo mało (a na jakimś poziomie jeszcze mniej). Co do tych dwóch. Nie usuniemy ich, gdyż są to postacie bardzo znane i ryzykujemy, że przyjdzie anonim i powypisuje głupoty o Chucku N. i Ojcu R. Za to ty masz wolną rękę, zmieniaj do woli, ale w granicach. I pytaj, nie zbłądzisz [[Terrapodian]] Ni!


Filtr antyspamowy – co to za kretynizm???[edytuj]

Zrobiłem edycję hasła Liczba Pi. A konkretniej - dodałem link, który zabrałem z artu Alfabetyczny spis liczb. Ten link to (ciach). Próbuję zapisać, a tu mi taki kretynizm wyskakuje: Grafika:Filtr_antyspamowy.jpg. Co to za jaja??? „Tfurca” tego filtra chyba powinien sobie pójść na urlop. :/ Telefon 22:19, 1 lip 2006 (UTC)

Gratulacje dla KRETYNA, który stworzył ten filtr. Telefon 22:32, 1 lip 2006 (UTC)
Nauczony doświadczeniem z administracji forum nie posiadającym takich filtrów muszę stwierdzić że nie jest on całkiem kretyński. Jak najbardziej kretyńskie jest jednak, że działa nie tylko na IPków ale też na zarejestrowanych. JaBoJa 23:06, 1 lip 2006 (UTC)
No to spróbuj poprawić jakąś literówkę w haśle Liczba Pi. W komunikacie jest info, że filtr najprawdopodobniej zadziałał z powodu linku zewnętrznego, co nie jest prawdą. Jaki jest mechanizm działania tego kretyńskiego filtra? Telefon 23:26, 1 lip 2006 (UTC)
ps. Zmień przeglądarkę.
To żart, prawda? :D Telefon 23:26, 1 lip 2006 (UTC)

Już mówię. Na wielu anglojęzycznych Wikiach pojawiło się dziwne zjawisko, objawiające się przypadkowymi ciągami liczb dodawany do różnych haseł. Na Central Wikii w końcu ustalono, że to spambot robiący próby przed tym, jak zacznie działać na pełnym etacie. Angela zablokowała najpierw dłuższe ciągi liczb (24-cyfrowe), potem blokowała coraz krótsze, ale nie można było zejść za nisko, bo niektóre linki zewnętrzne do stron Wikii (np. do archiwum grafik) i numery ISBN zaczęły być blokowane. W tej chwili trochę ucichło z tymi liczbami, więc pewnie blokada zostanie niedługo zdjęta. Ale nie jest tak, że blokowane są tylko adresy. Filtr antyspamowy może zablokować edycję każdego artykułu z dowolnym ciągiem znaków (nawet z pojedynczą spacją). Problem tylko w tym, że spam cleanup script nie dotrzymuje mu kroku, bo robił dużo błędów, i może się zdarzyć, że niedozwolona treść już znajduje się w haśle i ponowne jego zapisanie staje się niemożliwe. W tym wypadku proponuję po prostu usunąć treść, którą jako niedozwoloną podał filtr antyspamowy lub monitować na forum na Central Wikii lub na w:Talk:Spam Blacklist. A cały wątek dotyczących tych liczb jest tu. Szoferka 06:36, 2 lip 2006 (UTC)

Dzięki za wyjaśnienie, już rozumiem. Ten filtr to trochę jednak wylewanie dziecka z kąpielą. A z liczbą pi już sobie poradziłem. :) Telefon 14:16, 2 lip 2006 (UTC)
Nie można by go zablokować? Ostatni przedwieczny (i jego wierny sługa)
Filtru spamowego? Przecież on właśnie jest od blokowania. Już niedługo zostanie wprowadzona biała lista spamu i każda Wikia będzie mogła odblokować sobie wybrane strony z czarnej listy. Szoferka 09:30, 3 sie 2006 (UTC)

Strony Użytkowników[edytuj]

Mam propozycję. Aby uniknąć wandalizmów na stronach użytkownika należy zastosować rozwiązanie istniejące na Wikipedi. Strony takie, blokuje się przed edycją. Blokada obowiązuje wszystkich z wyjątkiem użytkownika, który jest opisywany na tej stronie. Kwa, kwa!--Peter690 12:36, 9 lip 2006 (UTC)

? Nie ma takiej możliwości, przynajmniej nie w naszej wersji MediaWiki. Daj jakiś link, gdzie taka możliwość jest opisana. Szoferka 12:44, 9 lip 2006 (UTC)
Jest takie coś, ale dotyczy to stron plików .css i .js użytkownika, np. User:Roman 92/monobook.css. Roman 92 talk 19:36, 10 lip 2006 (UTC)

IRC[edytuj]

Przepraszam, z jakiego powodu zostałem zban(an)owany na IRC-u? Telefon 21:45, 16 lip 2006 (UTC)

Niemożliwe, sprawdź jeszcze raz. Szoferka 21:48, 16 lip 2006 (UTC)
Nie świruj, proszę. Telefon 23:04, 16 lip 2006 (UTC)

Podziękowanie[edytuj]

Serdecznie dziękuję wszystkim Administratorom (a w szczególności D@miemu) za współpracę przy redagowaniu Nonsensopedii. Było miło, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. A jednocześnie przepraszam za to, co wyrządziłem złego temu Projektowi. Wspominajcie mnie ciepło. Nofelet (znany też jako Telefon) 21:42, 27 lip 2006 (UTC)

Nie ma za co dziękować (piszę w imieniu Administratorów), to była przyjemność. ᒦᓂᐊ 22:56, 27 lip 2006 (UTC)

Stuby[edytuj]

Mam taką propozycję, aby szablony stubów zajmowały więcej niż 63% szerokości strony. Spójrzcie np. na Stubgeo - wyraz "go" zwisa tak w drugiej linijce. W innych jest podobnie. Może zmienić szerokość wszystkich stubów na np. 70%? Guzik8

U mnie jest dobrze. ᒦᓂᐊ 10:06, 2 sie 2006 (UTC)
A gdyby tak najpierw zrobić szablon analogiczny do PD-Layout na Commons i użyć go do ujednolicenia wszystkich stubów, a dopiero potem pomyśleć nad ich wyglądem? Szoferka 15:35, 2 sie 2006 (UTC)
Możnaby spróbować Guzik8 10:08, 3 sie 2006 (UTC)
Poprawiłem stubgeo. Wystarczyło zmienić 63 procent na 64 %. Ostatni przedwieczny (i jego wierny sługa)

Regulamin[edytuj]

Bardzo dawno nie byłem na Nonsensopedii, ake proponuję pewną zmianę. W standardowych zaleceniach dla nowych użytkowników jest taki punkt: artykuł musi być pisany obiektywnie i nie może ujawniać stronniczości. Przecież ten zapis jest martwy i moim zdaniem można by go usunąć. Wystarczy spojrzeć chociażby na takie hasła jak Renata Beger czy Andrzej Lepper. Szypeć 19:09, 7 sie 2006 (UTC)

Myślę, że możesz ten zapis spokojnie usunąć. Nowa wersja analogicznych zasad dotyczących punktu widzenia znajduje się na Uncyclopedii (na Uncyclopedii) i jest tłumaczona na polski, ale bardzo opornie. Szoferka 19:12, 7 sie 2006 (UTC)
Szczerze mówiąc nie za bardzo, bo tamta strona jest zabezpieczona itylko admin może ją edytować. Szypeć 19:16, 7 sie 2006 (UTC)
A która to? Szoferka 19:24, 7 sie 2006 (UTC)


Co wam się w tym nie podoba[edytuj]

Jakieś pół roku temu do pisałem do artykułu o puchatku fragment "Kulisy Sławy" O agenturalnynym zangażowaniu "Puchatka" ale ciągle mi go cofacie nie wiem czemu przecierz to dobry fragment oto

on Kubuś Puchatek znany w SB jako agent "Misiaczek" lub "Beata" Kapitan SPECNAZU wcześniej agent KGB Jego Oficerem prowadzącym Władimir Putin Obecny Fusher i Car Wszech Rosji. Pond to są przesłanki na to, że dziadek Puchatka służył w Wehrmachcie i Waffen-SS. Co się wam w nim nie podoba??? --Jr. Kłopot 3 14:28, 25 sie 2006 (UTC)

mnie? Styl, literówki, byki... poza tym, IMO może być Korwin 14:35, 25 sie 2006 (UTC)

A jakiś dowcip w tym fragmencie można? Samo sfałszowanie rzeczywistości nie daje gwarancji śmieszności. Przykładowo: Fiodor Dostojewski był polityki Partii Republikańskiej. Hahaha, boki zrywać. W tym fragmencie nie ma żadnego dowcipu, jest kilka faktów rzuconych byje jak i nie wiadomo właściwie w związku z czym. A jak jednak w związku z czymś, to napisz tak, żeby to się pokazało w związku z czym. Szoferka 14:42, 25 sie 2006 (UTC)
Nie przesadzasz czasem z SB, Wehrmachtem, Waffen-SS, Specnazem i KGB (wszystko razem w dwóch zdaniach) ? Nie wklejaj też (specjalnie lub nie) byków w postaci np. rzycia. Użytkownik:Lapa666 Dyskusja Użytkownika:Lapa666 14:46, 25 sie 2006 (UTC)

Sortowanie alfabetyczne[edytuj]

Są różne szkoły tegoż (wbrew pozorom), a obydwie dobre. Które sortowanie jest lepsze:

– Kot Ignacy
– Kotowski Stefan
– Kot Zenon

czy

– Kot Ignacy
– Kot Zenon
– Kotowski Stefan

?

Trzeba by przyjąć jakąś spójną koncepcję i ją konsekwentnie stosować... Telefon 23:25, 1 wrz 2006 (UTC)

PS Może by część Kanciapy przenieść do archiwum? Bo ma więcej niż 32 kB i złowieszczy komunikat się pojawia... Telefon 23:25, 1 wrz 2006 (UTC)
Ja realizuję drugą, inni chyba też generalnie. Zaraz zrobię archiwum. Szoferka 23:31, 1 wrz 2006 (UTC)
OKi, thx; chodziło mi o Alfabetyczny_spis_liczb – już poprawiłem. Telefon 00:20, 2 wrz 2006 (UTC)