FotoŁowca 2020
Zostały już tylko 3 dni do końca FotoŁowcy 2020! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2020!

Nonsensopedia:Konkurs „Jadło regionalne”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jadło regionalne


Ogłaszamy wyniki konkursu „Jadło regionalne” na najlepszy artykuł o potrawie regionalnej! W ciągu miesiąca napisaliście 18 artykułów o regionalnych smakowitościach. Klasyfikacji dokonało wykwalifikowane grono nauczycielskie złożone z czytelników i edytorów, oceniać mógł każdy. Z okazji końca roku szkolnego, każdy artykuł otrzymał ocenę w skali od 1 do 6. Ilu było kujonów ze świadectwem z paskiem? Kto nie zdał do następnej klasy? I kto napluł dyrektorowi do kawy? Nie przedłużajmy!

Wyniki

Nouvelle cuisine

Nouvelle cuisine.png

Z równiutką średnią ocen 5,0 konkurs wygrał artykuł Nouvelle cuisine autorstwa Trujnika. Kurator oświaty osobiście gratuluje najlepszego świadectwa z paskiem w województwie!

Pasztecik szczeciński

Z francuskimi wynalazkami kulinarnymi o włos (średnia ocen 4,96) przegrał genialny twór kuchni zachodniopomorskiej, Pasztecik szczeciński autorstwa Grzeeeśka i Trujnika. To również świadectwo z paskiem, rodzice będą dumni.

Frytkebab

Szczecin ma się dobrze, trzecie miejsce na podium ze średnią 4,71 zajęła kolejna potrawa z tego regionu, Frytkebab autorstwa Grzeeeśka. To już się na czerwony pasek nie załapało, ale za stówkę przymkniemy oko i się domaluje…

Toruńskie pierniki

Pierniki shop 20100704 005.jpg

Zaszczytne pierwsze miejsce poza podium ze średnią 4,55 zajęły legendarne Toruńskie pierniki autorstwa Runaba. Mikoś Kopernik na portrecie z uznaniem potakuje głową. Albo przynajmniej tak nam się wydaje.

Zupa klopsowa

Piąte miejsce ze średnią 4,35 również trafiło w łapska kujawiaków – zajęła je Zupa klopsowa autorstwa Runaba. Kopernik na portrecie nadal potakuje głową.

Eintopf

Tej, poznaniacy, dostaliście szóste miejsce! Zajął je ze średnią 4,29 Eintopf autorstwa Trojanina i Trujnika. Do tego ocena celująca z języków obcych, gratulacje!

Zalewajka

Zalewajka pomorska from Pila.JPG

Nikt nie spodziewa się łódzkiego pogotowia! A już na pewno Zalewajki autorstwa Ostrzyciela na szczęśliwym, siódmym miejscu. Średnia ocen 4,19, należy się symboliczny uścisk dłoni wychowawcy klasy.

Szneka z glancem

Na ósmym miejscu ze średnią 4,17 uplasowała się nieco zakręcona Szneka z glancem autorstwa Runaba. Kopernik na portecie jakoś mniej kiwa głową, ale nadal docenia.

Flaki

Dzięwiąte miejsce ze średnią 4,04 zajęły zdrowe, pożywne i smaczne[potrzebne źródło] Flaki autorstwa Mr obornika. Dodatkowe wyróżnienie z biologii za poświęcenie na rzecz studiowania anatomii człowieka.

Kartacz

Pierwszą dziesiątkę ze średnią 3,92 zamyka Kartacz autorstwa Strzygi. Odłamkowy ładuj!

Cała reszta

Ceremonia rozdania nagród trwałaby zbyt długo, gdybyśmy się rozwodzili tak nad każdą propozycją, dlatego ostatnie 8 miejsc prezentujemy w postaci zwykłej listy:

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Pełen regulamin znajduje się tutaj.