FotoŁowca 2020
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Nonsensopedia:RFC/Runouw

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak to mawiają, pałka się przegła, więc tydzień zaczniemy z przytupem.

Formalności[edytuj]

RFC oznacza Request for Comments, nie Request for Votes – każdy, niezależnie od stażu i uprawnień, ma prawo dorzucić swoje trzy grosze, jeżeli uważa, że coś wniosą.

A więc…[edytuj]

Wszyscy, którzy chociaż pobieżnie śledzą sytuację na Nonsensopedii widzą, że jest problem z kilkoma osobami. Jednej nie będę w to mieszać, bo już i tak nie ma uprawnień, więc nie stanowi zagrożenia dla samego działania wikii, przyjąwszy, że miałaby zamiar je stanowić.

Druga, ta, o której zamierzam tu napisać ma, o zgrozo, uprawnienia administratora i biurokraty. Pół biedy, jeżeli taki ktoś stwierdzi, że strzeli focha i rozpłynie się w powietrzu – może nie pomaga, ale też szczególnie nie szkodzi.

Gorzej, jeżeli taka osoba strzeli focha i zacznie z tego powodu uprzykrzać innym życie. A jeszcze gorzej, jeżeli strzela fochy w tempie porównywalnym do CKM-a.

Przejdźmy do zarzutów:

  • Skrajna niedojrzałość. W tym w sumie można zawrzeć wszystkie następne punkty. Runouw zachowuje się, jak typowe dziecko w wieku buntowniczym. W każdej chwili jest na skraju wybuchu i za każdym razem uznaje za stosowne wyżywanie się na Nonsie i jej użytkownikach. Na podstawie logów z jej przesłodzonych rozmówek z Serbusiem, Szprotem i przede wszystkim z Expertem (które sama udostępniła) możnaby nakręcić cały sezon Trudnych Spraw. Hell, wystarczy rzut oka w jej i Edka dyskusję.
  • Wojenkowanie. Wracając do Edka. On też ma swoje za uszami, ale Runouw nie pozostaje bez winy. Daje mu się prowokować i sytuacja ciągnie się już od dobrych kilku tygodni. Gdzieś od połowy lipca oboje prowadzą coś, co wcześniej ośmieliłem się określić jako agresywny cyberseks. Dyskusja Runouw jest upstrzona pomarańczowymi plamami podpisu Edka, tak jak jego wystrojona jest wszechobecnym podpisem Runouw.
  • Nadużywanie domniemanego autorytetu i obrażanie użytkowników. Język Runouw daleki jest od parlamentarnego. Nie ma dnia, ażeby na kanale Runouw nie wyzywała kogoś od najgorszych, czy to byli Nonsensopedyści, czy osoby obecne na ##n. Takie coś jest już tak powszednie, że wystaczy, że dam tylko jeden link.
  • Niechęć do współpracy. Zosia Samosia. Z Runouw ciężko się dogadać, a próba obgadania z nią jakiegoś projektu to jak rzucanie grochem o ścianę. Za przykład niech posłuży dzisiejsza rozmowa o CK, w której Runouw używała takich niezbitych argumentów, jak „debil” i „nie lubię cię”. Profesjonalne, prawda? Dla niewiedzących: Coś Kreatywnego było projektem korzystającym z funkcjonalności Facebooka, gdzie wrzucało się pozbawiony kontekstu obrazek, by użytkownicy mogli dodać mu propozycję podpisu w komentarzach. Projekt był bardzo popularny. Sers sprawował nad nim niemal wyłączną pieczę, więc jego ówczesne odejście oznaczało śmierć CK. Ponieważ jednak Sers wrócił, nic nie stoi na przeszkodzie, by projekt wznowić… prawie nic.
  • Granie niewiniątka. Runouw najwyraźniej zdaje się, że wszyscy jesteśmy bandą naiwnych idiotów, albo, że jeśli Zel łyka jej szczenięce oczka jak pelikan rybę, to inni też będą. Regularnie robi z siebie niewinną ofiarę wszelkich utarczek, w których bierze udział, choć to zazwyczaj ona jest prowokatorką. Ewentualnie udaje, że nic się nie stało, gdy zrobiła coś głupiego i/lub pochopnego.

I na koniec crème de la crème z dzisiejszego wieczoru, gdy Runouw zauważyła, że nikt się z nią nie zgadza w ww. kwestii CK:

[22:39:04] ChanServ [ChanServ@services.] ustawił(a) tryb -o Bd94
[22:39:13] <Szprot> xDDDDDDD
[22:39:16] ChanServ [ChanServ@services.] ustawił(a) tryb -o Widmowa_Fedora
[22:39:21] <Szprot> co
[22:39:26] Kaczuszka [Runouw@gateway/shell/elitebnc/x-jqjvbqictiipopqz] ustawił(a) na kanale tryb +m
[22:39:28] <@Kaczuszka> jajko
[22:39:33] Kaczuszka [Runouw@gateway/shell/elitebnc/x-jqjvbqictiipopqz] wyszedł z kanału ##nonsensopedia
[…]
[22:58:48] ChanServ [ChanServ@services.] ustawił(a) tryb +o Bd94
[22:59:12] ChanServ [ChanServ@services.] ustawił(a) tryb +o Widmowa_Fedora
[…]
[23:02:03] <@Kaczuszka> przepraszam
[23:02:10] <@Kaczuszka> no przecież
[23:02:11] <@Kaczuszka> ech
[23:04:34] <@Kaczuszka> nie chciałam

Jak niektórzy obecni w tamtej chwili wiedzą, pierwsze […] oznacza czas, w którym Runouw zdążyła się dowiedzieć o tym, że powstaje owo RFC. A, no i jeszcze to.

Co chciałem powiedzieć, powiedziałem. Teraz niech wypowie się reszta. Szczególnie wyczekuję opinii pewnego zielonego urlopowicza, z którym mam do pogadania. Bartd94淡紅 21:51, sie 29, 2016 (UTC)


Chciałbym to skomentować tylko tak, że przeprosiny Runouw są nieautentyczne, acz wynikiem tego, że jej zagroziliśmy RFC. Jestem za odebraniem jej uprawnień z powodu tego, że prowokowała już za wielu użytkowników tego portalu – nie, nawet ich odstraszała – i wyładowywała swoje wahania nastroju których nikt nie potrzebował na użytkownikach którzy mieli prawo mieć swoje zdanie. Można też spojrzeć na to z innego aspektu – Runouw jest arogancką i samolubną osobą, z racji tego, że jak na przykład wejdziemy na jakiekolwiek głosowania, głosuje ona przeciw nim, jeśli tylko nie są jej lub jeśli nie brała w nich udziału. Później skomentuję to pełniej, lecz na razie mam tylko tyle do powiedzenia. Szprot 21:59, sie 29, 2016 (UTC)
Przesadziła dzisiaj, uważam jej przeprosiny za puste, ciągłe wojenki z expertem były idiotyczne, i jestem za odebraniem Runouw uprawnień Michsar (dyskusja) 22:02, sie 29, 2016 (UTC)
Przed chwilą zostało uzgodnione, że Runouw straci uprawnienia biurokraty, a zostanie sysopem. Nie zgadzam się z tym, chcę wyrazić swój sprzeciw. Chcę aby odebrano jej wszelkie uprawnienia oprócz powerusera za wyżej wymienione zbrodnie przeciwko Nonsensopedii. Szprot 22:11, sie 29, 2016 (UTC)
Przeprosiłam szczerze, obiecałam poprawę i zrzekłam się uprawnień biurokraty. To nie dla mnie. Jak już pisałam, przerosło mnie to, faktycznie nie nadaję się do tego. Myślę, że RFC jak na razie można wstrzymać. Maanvaiva (dyskusja) 00:50, sie 30, 2016 (CEST)
Nie. Przeprosiny i zmienienie uprawnień na prawie to samo, co wcześniej miałaś, a więc brak ogromnych zmian, to za mało. Poza tym, nie decyduj o wstrzymaniu własnego RFC, Kaczuszko. Szprot 23:45, sie 29, 2016 (UTC)

No cóż, na początek powiem, że szkoda, że ludzie dopiero zauważyli, co się dzieje, gdy jej ataki nie były skoncentrowane na mnie, tylko na innych. Ale mniejsza z tym. Wszystkie zarzuty podane w tym RFC są prawdą. Moja osobista opinia jest taka, że gdy zdołała przekonać innych, jaki to ja nie jestem, poczuła się na mocnej pozycji, stąd ten cyrk z wczoraj. Podobne akcje występowały zresztą już wcześniej (vide porum o inkubatorach). Co do wyzywania, praktykuje je nie tylko na kanale. W 2015 dosyć często atakowała mnie na query (chociażby z powodu inkubatorów), a jak próbowałem podjąć normalną dyskusję, to wychodziła z argumentem "nie, bo nie" albo atakami osobistymi, ilekroć jej się coś nie podobało. Natomiast co do zrzeczenia się biurokraty – moim osobistym zdaniem przez kilka tygodni/miesięcy będzie spokój, potem znowu się zacznie. Nie zamierzam jej zakładać OUA, chcę tylko Was przestrzec. Eksekk | dyskusja 00:41, sie 30, 2016 (UTC)

Poczekajmy w ogóle na Zela. Tak byłoby najlepiej. Maanvaiva (dyskusja) 03:18, sie 30, 2016 (CEST)

Na Nonsie jestem dopiero od dziewięciu lub dziesięciu dni jako zarejestrowany. Na początku Runouw była najbardziej sympatyczną osobą na kanale, dała mi trochę wskazówek, co mam robić, by było ok. Widziałem pojedynek pomiędzy nią a Expertem, ale miałem wówczas bardzo mgliste pojęcie, o co właściwie poszło. Nie wtykałem wówczas nosa. Wczoraj jednak bardzo sie zawiodłem na Runouw widząc, co ona zrobiła na kanale. Obrażanie Sersculla, odebranie praw na kanale pozostałym administratorom, brak rzeczowej argumentacji na krytykę. Wielka szkoda. Obawiam się niestety, że przeprosiny nie są do końca szczere i wynikają ze strachu z ostatecznym wynikiem powyższego RFC. Osobiście do Runown nic nie mam, gdyż dobrze mam się współpracuję, ale nie może być tak, by adminka obrażała innych użytkowników. LecęjakMagik (dyskusja) 07:26, sie 30, 2016 (UTC)
Poszedłem spać wczoraj wcześniej, a tutaj taka maskarada. Prywatnie niesnaski powinny pozostać na Query, a tak pozoztały na wierzchu robiąc kupę smrodu. Rzeczy które tak naprawdę nie mają wiele wspólnego z projektem poważnie mu szkodzą co dla mnie jest absolutnie nie do zaakceptowania. Dobrze że piszę z samego rańca, bo piszę bez nabuzowania adrenaliną i na spokojnie. Od samego początku byłem sceptyczny co do nadania jej praw biurokraty. Dopóki Zel miał na nią oko było wszystko w jakimś porządku, ale gdy go zabrakło Runcia się nieco rozbrykała. Wielu adminom zdarzało się odpierdalać, ale ona ma problemy z wzięciem odpowiedzialności na klatę za swoje czyny. Mniejszy portal taki admin mógłby całkiem pogrzebać. Nadal jednak największa polska wiki nie będąca wikipedałem nie powinna być trzęsiona przez burzę hormonów. Na poważnie, Nonsensopedia pierwszy raz od naprawdę dawna przestaje zjeżdzać po równi pochyłej i wychodzi na prostą. A każda osoba która w tym przeszkadza może spodziewać się ode mnie srogiego linczu. Tyle. 禅.氮. 07:59, sie 30, 2016 (UTC)
Nie wiem, czy jest jeszcze sens tu cokolwiek pisać, skoro sama zainteresowana już zdała prawa, a odebranie uprawnień admina to już kwestia OUA, nie RFC (chyba że Zel nie wróci i kwestię tę rozstrzygną staffowie). Nie chcę używać słowa „niepoczytalna”, bo insynuowanie takich rzeczy może być bardzo nie w porządku – w każdym razie osoba niezrównoważona nie może pozostać administratorem. Także wymogi bycia adminem nie są spełnione. Cóż, prywatnie lubię Runo, ale adminką nie może zostać. Serscull 08:48, sie 30, 2016 (UTC)
Spokojnie, nie jestem niepoczytalna. Jak będzie trzeba, to sama sobie wszystko pozabieram. OUA raczej zbędne, to już tylko kwestia tej dyskusji. Wszystko mi jedno, ale i tak czekam na Zela. Maanvaiva (dyskusja) 12:02, sie 30, 2016 (CEST)
Pomimo znaczenia wkładu jaki wniosła Runouw, jej sposób bycia (głównie na IRCu), żarty (a przynajmniej mam taką nadzieję, że były to tylko żarty) zawsze były mocne i często w niesmacznym tonie. Mówiłem jej wiele razy, że ktoś kiedyś poczuje się przez nie urażony, no ale cóż. Prawdą też jest, że jej konflikty z Expertem stały się uciążliwe i blokowały pracę ich obojga, przekładając się negatywnie na wydajność ogółu pracy na Nonsensopedii i zniechęcając do aktywności innych userów. Trochę dziwi mnie fakt odnośnie tego, kto wystawił to RFC i kto się tutaj wypowiadał (a kto nie). Cieszę się natomiast, że Runouw sama zrozumiała swoje błędy i postąpiła honorowo. Skoro odeszła, można już zamknąć tę dyskusję. = °ZelDelet ° = 15:25, wrz 3, 2016 (UTC)