Partia Razem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Porównanie flagi ruchu LGBT (biseksualizm) i loga partii. Fiolet symbolicznie objaśnia, z kim i jak Razem chce być razem

Ci fioletowi, co odłączyli się od Zielonych i mają logo jak Orange

Pewien człowiek, próbując opisać rzeczoną partię.

Partia Razem – polska partia komunistyczna lewicy wolnościowej. Była znana z tego, że wolała być raczej osobno. Robiła wszystko inaczej niż inni, próbując udowodnić, że inna polityka jest możliwa. Zmieniła swój styl prowadzenia polityki krótko przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. Partia Razem chce dać wszystko wszystkim, ale aby móc dawać, najpierw musi zabrać. Planuje więc wprowadzić podatek progresywny do 75%.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Zdobyła popularność dzięki wystąpieniu towarzysza-szefa zwykłego członka, Adriana Zandberga. Zandberg podczas debaty parlamentarnej miał jakieś argumenty rzeczowe, czym zaskoczył nieprzygotowanych na dane statystyczne i terminologię ekonomiczną współdebatujących polityków (przyjmuje się, że postąpił nie fair). Od tego czasu ktoś wie o Razem, co było jej pierwszym sukcesem. Drugim sukcesem było przekonanie wyborców, że zdrada swoich ideałów na rzecz zawiązania sojuszu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Wiosną nie jest zdradą tylko taktyką.

Członkowie[edytuj • edytuj kod]

Podział członków partii na typy przebiega następująco:

  • neomarksiści – brodaci, w markowych swetrach imitujących te z second-handów, zgrupowani wokół knajp z wegańskimi burgerami lub drogich kawiarni (por. hipster). W wolnym czasie bełkotliwie rozmawiają o ekonomii, używając jak największej liczby fachowych określeń. Wierzą, że ucisk proletariatu zastąpił ucisk prekariatu.
  • feministki – kobiety z takimi postulatami, jak np. równa płaca dla obu płci, dostęp do antykoncepcji itd. Próbują udowodnić, że kobieta powinna być jak mężczyzna, co kłóci się z empirią i genetyką (chromosomy XX, XY). Zachodzą w ciąże kilka razy w miesiącu, aby następnie usuwać ją tabletką wczesnoporonną.
  • ekoterroryści – słynący z tego, że zawisnęli na drzewie zanim ktokolwiek chciał ich tam wieszać.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Jedyna osoba, która w 100% reprezentuje poglądy Razem był Enver Hodża
  • …a ja wiadomo, Hodża (tak jak Albania) nigdy nie istniał.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]