Piotr Szumlewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Piotr likwidujący biedę
Szumi nadzieją na lepsze jutro

Ja nie kocham generała Jaruzelskiego, to był moim zdaniem człowiek raczej prawicy.

Szumi o Generale Jaruzelskim

Piotr Szumlewicz (znany także jako Szumi, ur. 19 marca 1976 w Warszawie) – polski filozof, dziennikarz, pierwszy lewak III RP i wybitny ekspert OPZZ, pionier obrażania papieża. Znany ze swoich interesujących pomysłów gospodarczych, wyśmiewanych przez wszystkich.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Szumi był sobie zwykłym pospolitym socjalistą. Wkrótce został zatrudniony do programu Ja panu nie przerywałem w Superstacji. Tam był regularnie masakrowany przez takich konserwatystów jak Piotr Gursztyn czy inny Tomasz Sommer. Szumlewicz okazał się jednak samomasakratorem, co udowodnił słynnymi teksami o ustawie znoszącej ubóstwo i Jaruzelskim.

Poglądy gospodarcze[edytuj • edytuj kod]

Szumi jest jeszcze większym komunistą niż sam Włodzimierz Ilicz Lenin, ale on uważa siebie za socjaldemokratę. Jego zdaniem trzeba wszystko upaństwowić, bo wszyscy przedsiębiorcy to wyzyskiwacze. Szumi opowiada się za kultem państwa i chce, żeby płacono wysokie podatki, ponieważ rząd lepiej wie od nas, co zrobić z naszymi pieniędzmi. Według niego, najlepsza stawka podatku dochodowego to 100% procent dla biednych i 150% dla bogatych (milionerzy 250%). Przecież wszystko nam się zwróci w socjalu. Ogólnie Szumi nie lubi bogatych i chciałby, żeby w ogóle nie istnieli. Uważa, że progresja podatkowa sprawia, że ludzie są zdrowsi i szczęśliwsi. Kolejnym ważnym punktem jego programy gospodarczego jest płaca minimalna, najlepiej wynosząca 7 tys. zł. Jego zdaniem to całkowicie zlikwiduje bezrobocie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]