Poradnik:Jak zapanować nad żywiołem wody

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ćwicz regularnie i nie porywaj się z motyką na słońce
Na zdobycie władzy nad takimi cudeńkami musisz poczekać do następnej lekcji
A to prawdopodobnie są skutki pośpiechu

Jak zapanować nad żywiołem wody – poradnik.

Słowo wstępne[edytuj • edytuj kod]

Więc chcesz nauczyć się rytuału pozwalającego na kontrolowanie zmiennego i nieprzewidywalnego żywiołu, jakim jest woda... Jasne, że chcesz, gdybyś nie chciał, nie czytałbyś tego. A nawet jeśli czujesz, że nie chcesz, twoja podświadomość podświadomie przesłała ci sygnał, byś przeczytał ten poradnik; nie lekceważ tego. Być może jest ci przeznaczone zostać wielkim szamanem wody. Pamiętaj jednak, aby prawidłowo wykonać rytuał potrzebne są lata treningów duchowych i medytacji, a także artefaktów, na szczęście łatwo dostępnych, które obecnie można znaleźć w każdym domu. A zatem przejdźmy do rzeczy...

Instrukcja krok po kroku[edytuj • edytuj kod]

 1. Wejdź do łazienki. W obecnych czasach to najbardziej odpowiednie pomieszczenie do odprawiania rytuału; w końcu jest tam dużo wody, prawda?
 2. Weź kilka głębokich wdechów. Wydechów też. Nie zapominaj o wydechach, bo utrata przytomności i malownicze rąbniecie łbem o wannę jest może romantyczne, ale bynajmniej nie przyjemne i nie pomoże w odprawieniu rytuału.
 3. Powoli ułóż swe miejsce, gdzie kończą się plecy na kafelkach. Nie na dywaniku. To bardzo istotne, gdyż umiejscowienie siedzenia na dywaniku zepsuje cały efekt.
 4. Wycisz umysł. Chyba, że już go wyciszyłeś, wtedy wycisz go jeszcze bardziej.
 5. Skup swoje myśli na wodzie, jej życiodajnej sile, jej obecności w każdym aspekcie naszej nędznej egzystencji i o tym, że składasz się z niej w 75%.
 6. Albo coś koło tego, w każdym razie, że dużo jej w tobie siedzi.
 7. Zamknij oczy i dalej myśl o wodzie.
 8. Wciąż myśl o wodzie.
 9. Nadal myśl o wodzie.
 10. Powiedziałem o wodzie, nie o wódzie!
 11. I co zrobiłeś? Teraz musisz skupiać się od początku.
 12. Jeżeli czujesz, że jesteś dostatecznie skupiony, a twój mózg wypełnia jedynie woda umysł jest skierowany tylko na ciecze, możesz wstać.
 13. Wciąż myśląc o wodzie.
 14. Stań przodem do wielkiego, białego telefonu w kącie pomieszczenia.
 15. Nie, nie może być wanna. Ma byś sedes i już. Co mówiłem o specjalnych artefaktach? Zresztą, teraz musisz skupiać się od nowa, bo twoje myśli rozproszył dylemat między urządzeniami sanitarnymi.
 16. Otwórz klapę, nie zapominając o skupianiu umysłu na wodzie.
 17. Skoncentruj się na pragnieniu, by ze spłuczki popłynęła woda. Poświęć mu wszystkie myśli, które uprzednio wypełniał radosny wodospad, tudzież źródełko. Wiem, niezbyt przyjemna odmiana, ale nie narzekaj.
 18. Wyciągnij przed siebie dłonie, stopy, nos lub cokolwiek. Przelej do nich całą swą duchową energię.
 19. Wykrzyknij: Tyś woda! Jam twój pan i słuchać mego głosu masz! lub cokolwiek innego, byle głośno. Jeśli jesteś doświadczonym szamanem równie dobrze zadziała umpa umpa bum-cyk-cyk.
 20. Weź głęboki wdech, duchowo jednocząc się z wodą chlupoczącą w rurach.
 21. Pociągnij za spłuczkę.
 22. Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, woda popłynęła!

Legendy głoszą, iż potężni czarownicy z Amazonii potrafią odprawić rytuał bez przygotowania, od razu ciągnąc za spłuczkę, wymaga to jednak wielu dziesiątek lat nieustannych prób i niemal całkowitego zjednoczenia się z wodą w spłuczce, co u mało odpornych psychicznie może powodować zaburzenia osobowości, halucynacje i szumy morza w uszach. Zdarzały się również przypadki utraty kontroli nad ciałem wskutek zbyt silnego utożsamienia się z cieczą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]